Spacerowa Góra

Dawniej prowadziła tu droga ze Szczawna Zdroju spod Dworzyska. Ale można wejść zarówno z Wałbrzycha... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Przemysław N
Wałbrzych, Polska
Chełmiec.

1konrad

Piękne miejsce z pięknym widokiem z wieży w panoramie 360°. Miejsce idealne na rodzinne wypady i nie tylko. Wchodziłem od Boguszowa Gorców szlakiem z Drogą Krzyżową Trudu Górniczego. Na górze miejsca na ognisko. Z tego co wiem toczy się spór o wieżę na górze kto ma być jej afministratorem, ale nie o to tu chodzi, to są sprawy poza turystami. Przez to jest wiele negatywnych recenzji. Warto tu przyjechać. Polecam zdecydowanie!

Dziękujemy, 1konrad
Zrecenzowano: 9 września 2019

Wspaniałe miejsce na wycieczki dla młodzieży.Kiedyś gdy tam mieszkałem,często bywałem na szczycie.Wokoło wiła się linia kolejowa Nr.291 zaczynająca się w Wałbrzychu-Szczawienku i biegnąca przez stacje Szczawno-Zdrój,Biały Kamień aż do czeskiego Mezimesti.Niestety linię rozebrano i pozostały tylko wspomnienia.

Dziękujemy, Zbigniew S
Zrecenzowano: 28 kwietnia 2019

Szczyt Chełmiec znajduje się w dzielnicy miasta Wałbrzych – Biały Kamień
pasmo gór Sudety, wysokość 851 m, jest widoczny z daleka, poniżej samego szczytu znajduje się 45-o metrowy krzyż, nocą oświetlany reflektorami, do krzyża prowadzi z Boguszowa-Gorce „Droga Krzyżowa Trudu Górniczego”, możliwy dojazd do Chełmca pod sam szlaban leśnictwa Biały Kamień lub dalej na parking

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Daydream806166
Zrecenzowano: 15 października 2018

Fajny, lekki szlak z drogą krzyzową. Jeszcze w jesiennych kolorach to bajeczne miejsce. 14 stacji drogi krzyzowej odmierza czas do wejścia na szczyt, jeden do Korony Gór Polskich. Fajny spacerek, ładne widoki po drodze. Na górze małe schronisko ale raczej tylko wejście na wieżę platne 4 zl. Dookoła miejsce na grila czy ognisko. Fajny spacer dla małych dzieci i starszych.

Dziękujemy, Karlusia
Zrecenzowano: 7 września 2017 z urządzeń przenośnych

Sama droga na Chełmiec nie jest jakaś mega długa. Możecie wjechać od strony Boguszowa Gorca na parking w lesie lub postawić samochód np. obok Biedronki.

Przyjemny spacer lasem i bardzo ładnymi łąkami . Spodziewaliśmy się pięknego widoku na górze, ale zasłaniają wszystko drzewa i jeżeli nie będzie otwarta wieża to nie zobaczycie zbyt wiele.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
2  Dziękujemy, krzysztofgoraj