Zwiedzanie

Cudowny przewodnik zarażający pozytywną chęcią poznania historii i ciężkiej pracy kopalni. Wiedza i... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 6 dni temu
Doda75
Oleśnica, Polska
Ciekawe miejsce, w którym można sporo się dowiedzieć, dotknąć historii i kultury, ale też zjeść i zatrzymać na noc

Hotel Stara Kopalnia jest częścią Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu urządzonym w pomieszczeniach... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
543agnieszkaw
Kalisz, Polska

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ten obiekt zdecydowanie watro zobaczyć. Trafiliśmy na kompetentnego przewodnika, który opowiedział nam ciekawą historię kopalni. ale także różne anegdoty, czasami mrożące krew w żyłach wydarzenia.
Miejsce odnowione, zadbane. Przygotujcie się na dużo chodzenia, również między budynkami i w podziemiach. Lepiej założyć ciemne spodnie i wygodne buty.
Zauważyłam, że nie jest to wycieczka dla wszystkich młodszych dzieci. Jeśli wiecie, że wasze pociechy szybko się nudzą, zostawcie je pod opieką innych osób albo poczekajcie na dobry moment.

Dziękujemy, gajrunia
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Kopalni zwiedzałem już kilka, ta wyróżnia się profesjonalizmem przewodnika (na takiego trafiliśmy). Trasy bardzo logiczne, na i pod powierzchnią, obiekt odrestaurowany w sumie 100 minut zwiedzania.

Dziękujemy, eligiuszh
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Wybierając się do Starej Kopalni trzeba się nastawić na sporo chodzenia. Zwiedzanie obejmuje kilka kolejnych budynków, mieszczących m.in.maszyny służące do obróbki węgla, szatnie, ekwipunek i narzędzia pracy górników , windy do transportu górników i urobku. Z wieży piękny widok na okolicę. W udostępnionym dla zwiedzających korytarzu dość chłodno, warto zabrać lekka kurtkę lub polar. Naszym przewodnikiem był pan który był górnikiem w tej kopalni, widać było że zna każdy jej zakamarek i nie boi się trudnych pytań (a że w naszej grupie było sporo chłopców to i pytań nie brakowało). Dzieciom podobało się że każdej maszyny można było dotknąć i "wypróbować" kręcąc korbkami, naciskając przyciski itd.

Dziękujemy, Ewelina S
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce napewno warte obejrzenia. Trafiliśmy na ciekawego przewodnika, którego nie dało się zagiąć żadnym pytaniem i widać, że lubi to co robi. Klimatyczne miejsce, oprócz powierzchni, zwiedza się też część podziemia. Warto zobaczyć

Dziękujemy, oshtyPL
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Stara kopalnia to bardzo ciekawe miejsce. Teren jest ogromny i w dużrj części dobrze utrzymany. Pokazana jest codzienna praca, ae też zwyczaje górnicze. Ogromne silniki i kuźnia robią chyba największe wrażenie. Ogromny plus za to, że przewodnikami są byli górnicy, którzy najlepiej znają to miejsce. Polecam do zwiedzania samodzielnie i z dziećmi

Dziękujemy, dorota_267