warto zobaczyć

Potężny zamek robi wrażenie; bardzo zadbane otoczenie, piękny ogród dookoła, kwiaty, alejki... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
SJ10KJ
Warszawa, Polska
Intryguje historią rodziny Hochbergów i o każdej porze roku zachwyca inną szatą krajobrazu

Zamek Książ zachwyca architekturą samej bryły, wnętrzem i rozwiązaniami w budynku zastosowanymi... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
543agnieszkaw
Kalisz, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 033)

Zrecenzowano: 10 września 2019

Z zewnątrz, z punktu widokowego - wspaniały, przepiękny. W środku jednak zwykły zamek. Pod ziemią podobno Niemcy ukryli skarby! Obok zamku znajdują się piękne ogrody.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
4  Dziękujemy, jansta_gool
Zrecenzowano: 10 września 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam zwiedzanie z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji. Żeby wszystko zobaczyć to jeden dzień jest za mało. Góra zwiedzona. Zostały podziemia :)

Dziękujemy, pablittto
Zrecenzowano: 9 września 2019

Zamek Książ to dawna posiadłość rodziny Hochbergów,właścicieli również zamku w Pszczynie.Podczas wojny miał być jedną z kwater Hitlera.Wyposażenie raczej skromne jak na taki zamek,ponieważ większą część wyposażenia została wywieziona przez faszystów i zaginęła.Ale mimo tego polecam jego zwiedzenie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Zbigniew S
Zrecenzowano: 9 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek robi imponujące wrażenie - jego rozmiar i połączenie różnych stylów zdecydowanie wyróżniają tę budowlę. Niestety, wnętrza już tak nie zachwycają, co można zrozumieć biorąc pod uwagę historię tego miejsca. Często jest tam zbyt współcześnie, nie czuć atmosfery historii, a przy tym ceny biletów wstępu są dość wysokie. Ciekawsze niż same wnętrza są historie na temat mieszkającego tam jeszcze do czasów przedwojennych rodu Hochbergów.

Dziękujemy, dorota90
Zrecenzowano: 7 września 2019

Bardzo cieszyłam się na zwiedzanie tego zamku,a tu takie rozczarowanie. Zwiedzanie z audioguidem - totalna porażka - kolejność odsłuchania pokomplikowana (numeracja zwiedzania sobie, a numeracja odsłuchania sobie). Wyposażenie Zamku skromne i trudno mieć o to pretensje, ale przy takiej organizacji i przy takim poziomie odrestaurowania obiektu ceny biletów STANOWCZO ZA WYSOKIE (228 zł - 4 osoby Zamek + podziemia).
Obsługa nieprzyjemna - zamyka pomieszczenia i wyprasza na 15 minut przed 18-tą twierdząc, że muszą zdążyć na autobus. Co to za tłumaczenie - obiekt powinien być otwarty do 18tej i nie wyprasza się zwiedzających przed upływem czasu jak to miało miejsce w naszym przypadku.
Widziałam też grupę którą wpuszczono na 50 min przed zamknięciem (czas zwiedzania z przewodnikiem 1,5 h) i przewodnik zaproponował,że oprowadzi tylko po ważniejszych pomieszczeniach (chodzi tylko o pieniądze) - SKANDAL.
Podziemia - bardzo sympatyczna i ciekawie opowiadająca pani przewodnik z dobrą dykcją. Że zwiedzania podziemi byliśmy zadowoleni.
Zamiast Zamku Książ- polecam zamek w Pszczynie choć mniejszy - taniej, ładniej i obsługa milsza.
Polecam też Zamek Sanssouci w Poczdamie - który zwiedziliśmy poprzedniego dnia - cudowny wystrój, ogrody, obsługa bardzo bardzo miła i pomocna - całość kilkakrotnie większa od Zamku Książ - cena tylko 12 Euro.
Ewa

1  Dziękujemy, Evita_triper