warto zobaczyć

Potężny zamek robi wrażenie; bardzo zadbane otoczenie, piękny ogród dookoła, kwiaty, alejki... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
SJ10KJ
Warszawa, Polska
Intryguje historią rodziny Hochbergów i o każdej porze roku zachwyca inną szatą krajobrazu

Zamek Książ zachwyca architekturą samej bryły, wnętrzem i rozwiązaniami w budynku zastosowanymi... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
543agnieszkaw
Kalisz, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 032)

Zrecenzowano: 7 września 2019

Bardzo cieszyłam się na zwiedzanie tego zamku,a tu takie rozczarowanie. Zwiedzanie z audioguidem - totalna porażka - kolejność odsłuchania pokomplikowana (numeracja zwiedzania sobie, a numeracja odsłuchania sobie). Wyposażenie Zamku skromne i trudno mieć o to pretensje, ale przy takiej organizacji i przy takim poziomie odrestaurowania obiektu ceny biletów STANOWCZO ZA WYSOKIE (228 zł - 4 osoby Zamek + podziemia).
Obsługa nieprzyjemna - zamyka pomieszczenia i wyprasza na 15 minut przed 18-tą twierdząc, że muszą zdążyć na autobus. Co to za tłumaczenie - obiekt powinien być otwarty do 18tej i nie wyprasza się zwiedzających przed upływem czasu jak to miało miejsce w naszym przypadku.
Widziałam też grupę którą wpuszczono na 50 min przed zamknięciem (czas zwiedzania z przewodnikiem 1,5 h) i przewodnik zaproponował,że oprowadzi tylko po ważniejszych pomieszczeniach (chodzi tylko o pieniądze) - SKANDAL.
Podziemia - bardzo sympatyczna i ciekawie opowiadająca pani przewodnik z dobrą dykcją. Że zwiedzania podziemi byliśmy zadowoleni.
Zamiast Zamku Książ- polecam zamek w Pszczynie choć mniejszy - taniej, ładniej i obsługa milsza.
Polecam też Zamek Sanssouci w Poczdamie - który zwiedziliśmy poprzedniego dnia - cudowny wystrój, ogrody, obsługa bardzo bardzo miła i pomocna - całość kilkakrotnie większa od Zamku Książ - cena tylko 12 Euro.
Ewa

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, Evita_triper
Zrecenzowano: 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek obowiązkowym punktem wizyty w Wałbrzychu. Piękne fotki z tarasu widokowego wieczorowa porą. A w kawiarni powinni popracować nad jakością obsługi.... Poza tym pięknie.

1  Dziękujemy, Krzysztof P
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Sympatyczna Pani przewodnik z dużym zaangażowaniem opowiada historię zamku i ich właścicieli. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy, choćby historię siedmiometrowego naszyjnika z pereł księżnej Daisy czy kasy emerytalno - wdowiej dla pracowników zamku. Wspaniałe komnaty, miejsca niedostępne dla grup bez przewodnika i mnóstwo anegdot i ciekawostek spowodowało, że opuszczaliśmy pałac z żalem, że to już koniec ciekawych historii. Obejrzeliśmy jeszcze ogród pałacowy i podziemia zamku, które szczególnie polecam.

Dziękujemy, KatarzynaKata
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Kompleks zamkowy piękny, warty odwiedzenia. Wielki minus za brak informacji przy zakupie biletu że do palmiarni spacer niezbyt ciekawymi terenami. W upale porażka. Najlepiej zwiedzić zamek, wrócić na parking a do palmiarni podjechać.

Dziękujemy, basia804
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

zamek Książ i podziemia- można tam spędzić cały dzień. Zamek wspaniały po mimo tego ze został zniszczony podczas II wony światowej. Ludzie którzy tam pracują są bardzo pomocni, mam tu na myśli Panie w pokoju 17 pełen profesjonalizm, spokój, każdy problem potrafią rozwiązać. Przewodnicy ciekawie opowiadają i odpowiadają na każde zadane pytanie. Ogrody wokół zamku przepiękne, chcemy tam wrócić wiosną.
Podziemia to prawdziwa lekcja historii. polecam i pozdrawiam

Dziękujemy, MarekK3348