warto zobaczyć

Potężny zamek robi wrażenie; bardzo zadbane otoczenie, piękny ogród dookoła, kwiaty, alejki... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 4 dni temu
SJ10KJ
Warszawa, Polska
Intryguje historią rodziny Hochbergów i o każdej porze roku zachwyca inną szatą krajobrazu

Zamek Książ zachwyca architekturą samej bryły, wnętrzem i rozwiązaniami w budynku zastosowanymi... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
543agnieszkaw
Kalisz, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 032)

Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Sympatyczna Pani przewodnik z dużym zaangażowaniem opowiada historię zamku i ich właścicieli. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy, choćby historię siedmiometrowego naszyjnika z pereł księżnej Daisy czy kasy emerytalno - wdowiej dla pracowników zamku. Wspaniałe komnaty, miejsca niedostępne dla grup bez przewodnika i mnóstwo anegdot i ciekawostek spowodowało, że opuszczaliśmy pałac z żalem, że to już koniec ciekawych historii. Obejrzeliśmy jeszcze ogród pałacowy i podziemia zamku, które szczególnie polecam.

Dziękujemy, KatarzynaKata
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Kompleks zamkowy piękny, warty odwiedzenia. Wielki minus za brak informacji przy zakupie biletu że do palmiarni spacer niezbyt ciekawymi terenami. W upale porażka. Najlepiej zwiedzić zamek, wrócić na parking a do palmiarni podjechać.

Dziękujemy, basia804
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

zamek Książ i podziemia- można tam spędzić cały dzień. Zamek wspaniały po mimo tego ze został zniszczony podczas II wony światowej. Ludzie którzy tam pracują są bardzo pomocni, mam tu na myśli Panie w pokoju 17 pełen profesjonalizm, spokój, każdy problem potrafią rozwiązać. Przewodnicy ciekawie opowiadają i odpowiadają na każde zadane pytanie. Ogrody wokół zamku przepiękne, chcemy tam wrócić wiosną.
Podziemia to prawdziwa lekcja historii. polecam i pozdrawiam

Dziękujemy, MarekK3348
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Niestety wrażenie średnie, tylko może ze dwie sale, które robią wrażenie. Większość komnat nie jest opisana, zawiera, moim zdaniem, przypadkowe eksponaty. Nie ma informacji na ich temat. 'Zapychacze powierzchni' w postaci wystaw (szkła) wydają się być bardziej atrakcyjne niż wnętrza. Zamek okazały z zewnątrz.Bilety niewarte swojej ceny!

1  Dziękujemy, Greta K
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Zamek Książ wraz z Palmiarnią są miejscami, które trzeba zobaczyć. Piękna i dosyć urozmaicona roślinność sprzyja pełnemu relaksu odpoczynkowi. Polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, ada8219