Pieszo bez nadludzkiego wysiłku

Jak zawsze zachęcać będę do pieszej wędrówki na szczyt Szrenicy. Osoby, które jednak nie czują się... Przeczytaj więcej

grzegorz_1311
Piekary Śląskie, Polska
Piękny szczyt

Zrecenzowano: 8 września 2019
dorota90

Zrecenzowano: 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam wejście na Szrenicę przez Wodospad Kamieńczyk. Trasa jest dość męcząca, cały czas wiedzie pod górę, ale za to urokliwa.
Na szczycie można się posilić przed dalszą drogą w schronisku.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, dorota90
Zrecenzowano: 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Myślę że to obowiązkowy punkt do zaliczenia jeśli jesteśmy w Szklarskiej. Wejść jest kilka opcji więc każdy znajdzie wersję trudności dla siebie. Widok piękny, jednak szlaki w długi weekend mocno zatłoczone. Można też wjechać kolejką.

1  Dziękujemy, 254arturk
Zrecenzowano: 2 września 2019

Trzeba tej wycieczce poświecić kilka godzin ale to co zobaczy się na końcu drogi jest tego warte. Trasa nie jest trudna ale długa. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Agnieszka D
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Myślę, że pobyt w Szklarskiej Porębie należy zacząć od tego miejsca. A jeśli wejście wyda się nieco ciężkie, widok i pyszne jedzenie w pełni ten wysiłek rekompensuje. Schabowy i sernik w schronisku prima sort! Jedyne zastrzeżenie do obsługi górnego wyciągu. Okropny "łysy" Pan. Jego zachowanie i rozmowa z nim nie należała do przyjemnych.

Dziękujemy, 154magdalenaz
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Wędrówkę na Szrenicę warto rozpocząć pieszo w Szklarskiej Porębie, tak aby najpierw przejść obok okazałych Kruczych Skał. Następnym punktem, który warto zobaczyć jest Wodospad Kamieńczyka, przy którym można coś zjeść i wypić. Idąc dalej dotrzemy do Schroniska na Hali Szrenickiej, gdzie mamy przedsmak widoków, które czekają na nas za chwilę, gdy dojdziemy na samą Szrenicę.
Miejsce piękne! Wspaniałe widoki! Polecam!

1  Dziękujemy, ada8219