Szklarska Poręba
"Urokliwe widoki"

Na Szrenicę wjechaliśmy wyciągiem, potem mała wspinaczka na szczyt. Wokół piękne widoki. Potem... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
Jolanta W
Paczków, Polska
Pieszo bez nadludzkiego wysiłku

Jak zawsze zachęcać będę do pieszej wędrówki na szczyt Szrenicy. Osoby, które jednak nie czują się... Przeczytaj więcej

grzegorz_1311
Piekary Śląskie, Polska

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Myślę, że pobyt w Szklarskiej Porębie należy zacząć od tego miejsca. A jeśli wejście wyda się nieco ciężkie, widok i pyszne jedzenie w pełni ten wysiłek rekompensuje. Schabowy i sernik w schronisku prima sort! Jedyne zastrzeżenie do obsługi górnego wyciągu. Okropny "łysy" Pan. Jego zachowanie i rozmowa z nim nie należała do przyjemnych.

Dziękujemy, 154magdalenaz
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Wędrówkę na Szrenicę warto rozpocząć pieszo w Szklarskiej Porębie, tak aby najpierw przejść obok okazałych Kruczych Skał. Następnym punktem, który warto zobaczyć jest Wodospad Kamieńczyka, przy którym można coś zjeść i wypić. Idąc dalej dotrzemy do Schroniska na Hali Szrenickiej, gdzie mamy przedsmak widoków, które czekają na nas za chwilę, gdy dojdziemy na samą Szrenicę.
Miejsce piękne! Wspaniałe widoki! Polecam!

1  Dziękujemy, ada8219
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Szrenica to głównie piękna panorama, na którą dość łatwo się dostać. Szliśmy w obie strony około 3-3,5h. Bardzo fajna trasa, o porannych godzinach wacale nie zatłoczona. Na szczycie możemy ujrzeć przepiękny widok, który możemy podziwiać siedząc na skałkach lub ławkach. Możemy tam też wejść do restauracji, w której można napić się czegoś ciepłego lub zjeść jakiś posiłek. Jeśli ktoś nigdy nie zdobywał żadnych "szczytów", to z wejściem na Szrenicę poradzi sobie na pewno.

Dziękujemy, hetmvn97
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Na Szrenicę najprościej dostać się wjeżdżając kolejką linową. Bilet kosztuje 42 zł w obie strony, ale jeśli nie czujemy się na siłach, by zdobyć tę górę pieszo, to naprawdę warto zapłacić i wjechać, bo panorama jest przecudowna :) Na sam szczyt z wyciągu czeka nas jeszcze około 300 m. Na szczycie znajduje się duże schronisko, w którym można zjeść ciepły obiad w rozsądnej cenie. Widoki ze Szrenicy naprawdę bezcenne! :)

1  Dziękujemy, vanilla161
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019

Uwielbiam! Za każdym razem gdy jestem w Szklarskiej Porębie podążam na szczyt góry. Zachęcam nawet do wjazdu wyciągiem na górę. Piękne miejsce.

Dziękujemy, EwiEwika