“Smacznie i obficie”
Młyn Łukasza — recenzja

Młyn Łukasza
Zrecenzowano 12 września 2019 z urządzeń przenośnych

Z kusił nas wygląd restauracji i chyba mieliśmy nosa ponieważ micha miksu pierogów okazała się strzałem w 10. Pierogi bardzo do re domowe. Może trochę za dużo tłuszczyku ale pyszne. Polecamy pierogi młynarza, ruskie oraz z mięsem. Uwaga na ceny należą do raczej wyższych w tym mieście..

Dziękujemy, 843ashy

Zrecenzowano 11 września 2019

Młyn Łukasza znajduje się tuż nad rzeką. Warto usiąść na zewnątrz, ale i w środku jest bardzo ładnie. Byliśmy tutaj dwukrotnie. Za pierwszym razem tylko napoje (dobre czeskie piwo Svijany), a za drugim razem spróbowaliśmy placka po węgiersku. BARDZO DOBRY! Dawno takiego nie trafiliśmy. Polecamy.

Dziękujemy, MatiW90
Zrecenzowano 6 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jeżeli wracacie głodni z gór lub stoku i gotowi zjeść "konia z kopytami" to bardzo polecam to miejsce! Pysznie, swojsko, bardzo szybka i miła obsługa

Dziękujemy, aniuta_czka
Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Pierwsza wizyta - polędwica w sosie grzybowym i gulasz w chlebie, uzupełnione ciemnym piwem. Bardzo duża porcja, świeże, smaczne, relatywnie szybko podane przy zapelnionej w większości restauracji. Polędwica soczysta, krucha, trzy spore plastry, grillowane. Bardzo dobre opiekane ziemniaki, uzupełnione dwiema porcjami różnych surówek. Gulasz w chlebie, intensywnie paprykowy, dużo kawałków chudego mięsa. Chleb chrupiący i ciepły. Drobny incydent z podaną sałatą do gulaszu, która w mojej ocenie mogłaby zostać pominięta, szczególnie, że do gulaszu jest podany pyszny kiszony ogórek.
Druga wizyta - placek po węgiersku i polędwica w sosie z zielonego pieprzu, sernik na zimno z gałką lodów, piwo bezalkoholowe. Z uwagi na niedostępność knedlików z sosem, padło na placek. Porcja duża, ciut mniejsza niż pozostałe dania. Gulasz intensywny, paprykowy, kawałki chudego mięsa, kruche. Placek średniej grubości, chrupki. Polędwica w sosie z zielonego pieprzu, bardzo dobra. Trzy spore plastry, grillowane, soczyste, sos aksamitny i wypełniony ziarnami pieprzu. Opiekane ziemniaki chrupkie, posypane świeżym koprem. W komplecie surówka z białej kapusty i buraczki na zimno, grubiej krojone. Bardzo duża porcja. Sernik na bazie mascarpone z borówkami w środku i galaretką malinową na wierzchu, obok gałka lodów waniliowych. Bardzo solidna porcja.
Ceny dobre, niektóre nieco wyższe, trochę ponad. Jednak dania i ich smak nadrabiają jeśli ktoś rewiduje stosunek jakości do ceny. Obszary, które dobrze byłoby poprawić to jakość obsługi i czystość niektórych miejsc i zakątków wnętrza. Brak płatności kartą i widocznych informacji o tym.

1  Dziękujemy, hamsteryy
Zrecenzowano 1 września 2019

Pysznie, dobra obsluga, serdeczna i z humorem , golonka najlepsza ever, fajnie siedzi sie na zewnatrz przy potoku. Ogolnie jedno z lepszych miejsc w Szklarskiej.

Dziękujemy, Igor08

Młyn Łukasza — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Szklarska Poręba, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Młyn Łukasza? Podziel się wrażeniami!