“wielkie żarcie za niewielką gotówę”
Niebo w Gębie — recenzja

Niebo w Gębie
Zrecenzowano 3 września 2019

W Szklarskiej Porębie miejsc, gdzie można zjeść, jest wiele. Ale takich, gdzie można naprawdę dobrze zjeść? - hmmmmm.... No z tym jest..., może nie "gorzej", ale nie tak znowu, że super knajpa na super knajpie i kolejną super knajpę goni. Za to do tych "super" z pewnością można zaliczyć i w ciemno polecić każdemu restaurację "Niebo w gębie". No bo zobaczcie.
Dań do wyboru całe mnóstwo. W dodatku nie tylko takie w stylu pierogarni czy schabowy z surówko i ziemiokiem, tylko naleśniczki wykwintnie podane i z wyglądu zwalające z nóg. A jak nie naleśniczki, to jakiś ser zapiekany z warzywem, ponoć pierwsza klasa. Albo kotlet panierowany z frytkami i wymyślną surówką. To ostatnie niby nic takiego, ale zmówcie i spróbujcie, a zobaczycie i wysmakujecie, o co w tym chodzi. W dodatku jedno w drugie zaskakująco pyszne. Ser nie jest spalony, kotlet nie zjarany i miękko-wilgotny, frytura lepsza niż z maków czy innych kaefców, surówki czy sałatki smaczne i wymyślne, zależnie jakie kto lubi, a do tego - zwłaszcza jeśli upał na zewnątrz doskwiera - najlepiej wziąć lemoniadę grejpfrutową. I to nawet, jeśli się za nią nie przepada. Moja córka nie przepada, a jak sobie zamówiłem, to spróbowała, pomlaskała z zadowoleniem i połowę mi wypiła. W dodatku co byście nie zamówili, ma to doskonałą cenę. A nawet jeśli ciut wyższą pamiętajcie, że albo najecie się aż nadto, albo zamawiacie jedno danie na dwoje i też obie osoby głodne nie wstaną od stołu zbierając się do wyjścia.
I tylko dwa mankamenty można w tym przypadku wymienić: 1) porcje są tak wielkie, że jeśli nie jesteście skrzyżowaniem Kokosza i Obelixa, tych od Kajka i Asterixa, to nie popróbujecie różnych dań, bo tu jedno danie często starczy na dwoje. Dobrze więc chyba iść większą, dobrze zaprzyjaźnioną grupą, wziąć to i owo i próbować sobie wzajemnie z talerzy, kto i co pysznego zamówił; 2) PAMIĘTAJCIE, ŻE ZAPŁACICIE TAM TYLKO GOTÓWKĄ !!! - terminala płatniczego do kart >>> BRAK.

Dziękujemy, Tata P

Zrecenzowano 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niestety jestem bardzo rozczarowana, jedzenie dostałam letnie na wpół surowe w dodatku niedoprawione. Nie polecam i ja tam już też nie zagoszczę.

1  Dziękujemy, Barbarossa85
Zrecenzowano 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ciężko opisać wrażenia kulinarne.
Naleśniki greckie to 3 ogromne naleśniki wypełnione 'salatka gracka', niemająca nic wspólne z grecką. Feta i oliwki najgorszej jakości, mnóstwo sałaty, oliwek chyba cały słoik , sos bez smaku. Rosół niby może byc ale ma w smaku coś z chińskiej zupki.
Porcje ogromne ale w tym przypadku uważam, że to przesada, mnóstwo jedzenia jest tam marnotrawionego.
O obsłudze nie wspomnę, zakładam, że miała zły dzień. Kotlet bez smaku.
Ogólnie mam wrażenie, że używa się tam najtańszych i najgorszej jakości składników a chce się zrekompensować to wielkimi porcjami. I ani lizak ani likierem gratis nie zatrą tego najgorszego wrażenia.
Nie polecam wręcz odradzam.

2  Dziękujemy, 99lenalis
Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przypomina restaurację Sphinx, w lepszym wydaniu. Często brak wolnych miejsc w środku, przez co zainteresowani spożyciem tam posiłku, są zmuszeni do czekania na zewnątrz, przed restauracją - od kilku do kilkunastu minut. Samo jedzenie całkiem niezłe, porcje bardzo duże, a czas oczekiwania ~10-15 minut od złożenia zamówienia - Ekspresowo! Poza tym obsługa całkiem miła i uprzejma. Polecam

Dziękujemy, Tomek0990
Zrecenzowano 26 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Lokal baaardzo oblegany, ale jeśli pójdziemy na obiad wcześnie (12:00-13:00) to możemy zjeść ciesząc się względnych spokojem. Placek po węgiersku baaardzo smaczny, tak samo jak i surówki! Czeskie knedle też zniknęly bardzo szybko z talerza! Obsługa miła, jedzenie podano błyskawiczne! Ceny raczej standardowe. Mogę z czystem sumieniem polecić to miejsce!

1  Dziękujemy, 764joannaj

Niebo w Gębie — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Szklarska Poręba, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Niebo w Gębie? Podziel się wrażeniami!