Legnica

“Spacer po Legnicy.”
Restauracja Floren — recenzja

Restauracja Floren
Nr 16 wśród 58 Restauracje (Legnica)
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Niedaleko Rynku, przechodząc spacerem trafiliśmy do Restauracji Floren. Nowoczesny wystrój restauracji jest obietnicą dobrego smaku w szerokim tego słowa znaczeniu i nastraja przyjemnie do konsumpcji. Rozpoczęliśmy od tradycyjnego rosołu i kremu z pomidorów. Smaczne rozpoczęcie obiadu. Dania główne, tj. sałatka cezar, ravioli ze szparagami oraz tagiatelle z krewetkami dopełniły smaku. Wszystko idealnie skomponowane i bardzo smaczne. Może odrobinkę przypraw brakło w tagiatellach. Dla dzieciaków serwowane są smaczne frytki z nugetsami i marchewką. Malutka karafka (0,5 l) przepysznej lemoniady trochę nas zaskoczyła, ale to szybko dało się „naprawić”. Podsumowując, bardzo smaczne miejsce z miłą obsługą w gustownym wnętrzu.

Bezapelacyjnie całość

P.S.
Nawet w toalecie świeże pachnące kwiaty, wow

Dziękujemy, AJWA2010

Zrecenzowano 30 lipca 2019

Kolejna recenzja restauracji floren, napisana przeze mnie niestety nie może być już na 5 gwiazdek. Z wielkim żalem muszę stwierdzić, że poziom, który restauracja reprezentowała po otwarciu, systematycznie spada. Ze względu na liczne wpadki, postanowiłem zrobić sobie dwu tygodniową przerwę, a teraz po dwóch wizytach, wystawić tę recenzję.

To co bylo przeze mnie chwalone na początku, gdzieś się ulotniło. Np dziś otrzymaliśmy tatara, którego świeżość budziła wątpliwość (co przy tatarze jest niepokojące - mięso było ciepłe, i miało dziwny posmak - a tatara jadłem we Florenie wielokrotnie, więc wiem jak kiedyś smakował). Krem z pomidorów miał dziwny kolor (brązowy) co w okresie „pomidorowego szczytu sezonu” jest też zastanawiające. W smaku nie był też taki jak wcześniej, jakby nieco rozcieńczony. Sałatka z Halloumi była średnio dopracowana, brakowało jej np. orzechów i ogólnie nie była zachwycająca. Mięso w burgerze wysuszone, frytki jakby gorszej jakości, daiquiri (które oryginalnie powinno być z kruszonym lodem) podane w ogóle bez lodu...

Przykro, ale mając na uwadze aspiracje Florena do bycia topową restauracją w Legnicy, dbałość o świeżość, dopracowanie i detale potraw jest niezwykle istotne. Jako że jestem legniczaninem, zależy mi na tym, żeby móc dobrze zjeść, ale obsługa Florena zalicza zbyt dużo wpadek.

Ocena na 3* jest w odniesieniu do przywołanych aspiracji restauracji. Nadal jest lepsza od wielu lokali w Legnicy, ale jeśli chodzi o regularność niestety są lepsze.

Życzę powodzenia i do zobaczenia za jakiś czas.

Dziękujemy, michalg164
Zrecenzowano 21 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

jedzenie mega ! Makaron z krewetkami i sałatka z wołowiną naprawdę zasługują pochwały . Dziękujemy bardzo , była to bardzo miła wizyta !!

1  Dziękujemy, Sofia S
Zrecenzowano 20 maja 2019

Super miejsce na randkę pyszne jedzenie fajna obslyga krewetki sztos. A sałatka petarda. Do zobaczenia

Dziękujemy, Gosialegnica
Zrecenzowano 20 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Spędziliśmy całą rodziną bardo miła niedzielę pyszne jedzenie i fajna obsługa. Polecamy dla rodziny i nie tylko

Dziękujemy, Lucyna P

Restauracja Floren — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Legnica, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Floren? Podziel się wrażeniami!