“Mały wybór piw. ”
Grzymalinka — recenzja

Grzymalinka
Nr 5 wśród 58 Restauracje (Legnica)

zlokalizowana w Starej willi poniemieckiej przy bocznej uliczce. Okolica cicha, spokojna. Nie było problemu z dostaniem stolika na 3 osoby. Lokal składa się z małego tarasu przed wejściem w formie ogródka. Pierwsza sala jest w stylu bibliotecznym, ponieważ na jednej ścianie jest od podłogi do sufitu regał z książkami, styl dotąd Niespotykany w lokalach, dalej przechodzimy do sali głównej z barem a dalej jest następna sala. Obsługiwał nas kelner bardzo pomocny i uprzejmy. Menu nie zawiera dużo propozycji dań, pan natomiast zapewnił nas, że wszystko jest świeże, smaczne i robione tylko na zamówienie z produktów nie mrożonych tylko świeżych. Polędwiczki podane na talerzu robionym ręcznie i w tenże sposób kształtowanym, w odpowiadającym kolorystycznie makijażowi dania były wyśmienite, rozpływające się na języku. Podobnie deser, wraz z czarną kawą, który był ukoronowaniem udanego pobytu. Jedynym małym minusem jest bardzo mały wybór piw.

1  Dziękujemy, edytaszymanska

Zrecenzowano 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Świetne menu, potrawy doskonale przygotowane, z dbałością o szczegóły. Świetna kamionkowa zastawa. Jedyne do czego można się przyczepić to zadymienia lokalu.
W Legnicy nie mają konkurencji, polecam!

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Paulina I
Zrecenzowano 23 maja 2019

Kilka wizyt utwierdziło nas w przekonaniu, że do Grzymalinki warto wracać. Pyszne posiłki o przełamujących smak dressingach i różnej strukturze poszczególnych składników są ciekawe i smakowite.
Kelner i właścicielka uśmiechnięci i pomocni w wyborze. Kolorowe i unikatowe talerze podkreślają piękny sposób podania. Kolejny plus, na który zawsze zwracam uwagę to aktualne informacje na facebooku odnośnie nowości lunchowej - w każdy dzień można spodziewać się czegoś innego. Polecam!

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, asia2901
Zrecenzowano 10 maja 2019

Miłe miejsce lecz odrobinę zaskakująca lokalizacja bo na ulicy domków . Będąc w drodze z Kołobrzegu na Śląsk trafiliśmy tu za pomocą trip...
Wybór był szczęśliwy. Dania wykwintne, ładne a co najważniejsze ugotowane przez kogoś kto to lubi i na tym się zna. Tylko mi żal , że mieszkamy tak daleko i nie wiem kiedy następnym razem uda mi się znowu spróbować tych pyszności. Pani kelnerka również serdeczna. Gratuluję dań i urokliwego miejsca. Polecam

1  Dziękujemy, Magdalena S
Zrecenzowano 21 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracje odwiedziłam z rodziną w Niedziele Wielkanocną - jako jedno z bardzo nielicznych otwartych miejsc na obiad. Był to nasz pierwszy raz w Legnicy wiec nie wiedzieliśmy czego się spodziewać.

Od początku wrażenie dobre - czysto, schudnie, pomoc obsługi natychmiastowa. Tu chciałabym się zatrzymać bo muszę przyznać, ze obsługujący mas Pan wykazał się dobrą znajomością karty, szybkością obsługi i przede wszystkim ciepłym przyjęciem i szerokim uśmiechem do klienta (mimo bycia w pracy gdy wszyscy inni maja wolne).

Jedzenie było bardzo dobre. Policzki, słusznie polecone przez kelnera, były delikatne a cale danie dobrze skomponowane. Risotto z krewetkami - świetne. Jedyne drobne zastrzeżenie to lekko twarde kawałki kaczki, ale nie na tyle żeby odebrało to całkiem przyjemność z jedzenia.

Ceny są adekwatne do jakości - nie-najniższe ale warto.

Mogę szczerze polecić.

Termin wizyty: kwiecień 2019
1  Dziękujemy, Z1017ETnatalias

Grzymalinka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Legnica, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Grzymalinka? Podziel się wrażeniami!