“Numer 1 w Karpaczu? Tak! 😉”

Restauracja Oro Cavallo
Nr 2 wśród 81 Restauracje (Karpacz)
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

TripA zaprowadził mnie do kilku dobrych restauracji w Karpaczu ale dopiero teraz po czasie zdecydowaliśmy się na Oro. Obsługa i jedzenie wyjątkowe. Pizza pyszna, stek bardzo dobry ale sałatka z melonem majstersztyk! Została tak podana że żal było jeść PS. Browar Miedzianka na plus+

4  Dziękujemy, rogul83

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Czułem się jak w Tyrolu z widokiem na Śnieżkę. Wspaniałe jest zjeść autentyczna włoska kuchnie w polskich górach.

3  Dziękujemy, swiety3sit
Zrecenzowano 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy w restauracji kolejny rok z rzędu, sugerując się opiniami i własnym doświadczeniem. Bo jak można być w Karpaczu i nie zjeść w Oro Cavallo??? I tu się zawiedliśmy. O ile jedzenie bardzo dobrze przygotowane i smaczne, karta menu bogata to jakoś nic szczególnie do nas nie przemówiło. W ofercie jest głównie pizza i makarony. Dodatkowo jest tez manu sezonowe teraz opierające się głównie na szynce prosciutto crudo. Obsługa średnio miła, nie potrafiła nic doradzić. Tym razem nie czuliśmy się tu dobrze i chyba nie wrócimy kolejnym razem. Bo jedzenie to nie wszystko. A Oro Cavallo to nie bar szybkiej obsługi tylko restauracja z klimatem, w której klimat zanika.

Dziękujemy, Monika120
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

W Karpaczu jesteśmy każdego roku jednak do Oro Cavallo trafiliśmy pierwszy raz, chociaż już w ubiegłym roku planowaliśmy by odwiedzić restaurację, która zajmuje wysokie miejsce w notowaniach gości opisujących swoje wrażenia na Tripadvisor. Ponieważ w tym roku mieliśmy nocleg w hotelu zlokalizowanym kilka kroków od lokalu plan udało się zrealizować.

Pierwsze wrażenie pozytywne, ładne otoczenie i wejście. Klasyczne wnętrze też ma swoje plusy. I widok z tarasu, który sprzyja wieczornemu siedzeniu i rozkoszowaniu się dobrym jedzeniem i podsumowaniom tego, co widziało się na szlaku. W dniu, w którym my odwiedziliśmy Oro Cavallo dodatkowo był koncert artysty (nazwiska nie pamiętam niestety), którego teksty nawiązywały do gór więc to dodawałoby klimatu, ale … Muzyka przyjemna, ale bardzo głośna więc przeszkadzała w rozmowie, chociaż z szacunku dla sztuki i jej twórców było to do zaakceptowania. Jednak większym dyskomfortem był dla nas kontakt z obsługą. Najpierw podszedł kelner, który jak wskazywała plakietka przy koszuli był uczniem więc wiele można takiej osobie wybaczyć. Każdy kiedyś się uczył i czegoś nie wiedział, chociaż po pierwszym pytaniu miałam wrażenie, że powinnam coś zamówić bez zbędnego zastanawiania się co chcę zjeść lub wypić. A wypić chcieliśmy piwo z lokalnego browaru Miedzianka (12 zł) – jak się okazało z kilku gatunków są dwa i to ciepłe o czym nie zostaliśmy poinformowani więc przyszło nam wypić dobre piwo, ale źle podane.

Kolejne pytanie dotyczyło karty dań. Chciałam zweryfikować zdjęcie zamieszczone na Tripadvisor z jedną z pozycji. Uczący się pracownik nie wiedział, czy to, co widnieje na zdjęciu jest daniem wskazanym przeze mnie w menu więc poprosił doświadczonego pracownika i kiedy ten pan pojawił się przy stoliku czar miejsca prysł. Miałam wrażenie, że z kpiną rozwiewa moje wątpliwości. Kilka sekund wystarczyło by poczuć się nieswojo i jak nieproszony a nawet trudny gość. Może nawet trudniejszy, bo w karcie dań zawsze poszukujący dań wegetariańskich i w tym celu weryfikowałam fotografię z menu.

I chociaż to zamówiliśmy – orecchette fungi (danie bezmięsne) oraz tagiatelle z kurczakiem – było bardzo smaczne, z dobrze ugotowanym makaronem, odpowiednio doprawione, można było wyczuć każdy składnik dania i do tego wszystko ładnie podane to niestety „aura” jaka wytworzyła się przy naszym stoliku sprawiła, że kolacja, która miała być relaksem po kilometrach na szlaku była zjedzeniem tego, co zaserwowano i szybkim wyjściem.

Ważne dla osób palących i nie palących. W całym lokalu – także na tarasie – obowiązuje zakaz palenia.

Dziękujemy, 543agnieszkaw
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Fantastyczna włoska pizza, w naprawdę przystępnej cenie. Obsługa klienta na wysokim poziomie - choć nie obyło się bez pomyłek. Nie mogę polecić miejsc na zewnątrz, przez wszechobecne osy, oraz hałas z ulicy, na dodatek miejsca nieszczególnie wygodne.

1  Dziękujemy, Tomek0990

Restauracja Oro Cavallo — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Karpacz, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Oro Cavallo? Podziel się wrażeniami!