“Miło, przytulnie, polecamy!”
Chata Karkonoska — recenzja

Chata Karkonoska
Nr 3 wśród 81 Restauracje (Karpacz)
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi
Opis: Restauracja regionalna „Chata Karkonoska” to stylowy budynek zbudowany z drewna świerkowego o ścianach wieńcowych wykonany z bali drewnianych. W konstrukcji ścian występuje charakterystyczne dla naszego regionu połączenie drewna z murem pruskim, który w oryginalny, niepowtarzalny sposób urozmaica wykończenie wnętrza chaty. Wprawne oko zauważy że do uszczelnienia ścian drewnianych użyto przynajmniej pięciu rodzajów splotów drewnianego wióru jako mszenia co jest unikatem w skali europejskiej. Budynek powstał bez użycia nowoczesnych urządzeń ciesielskich i stolarskich a podstawowe narzędzia użyte do jego budowy to piła, siekiera i ośnik. W środku urządzony w stylu wiejskiej chaty. Z tarasu rozpościera się piękny widok na góry i las. Serwujemy potrawy kuchni polskiej i europejskiej. Ceny przystępne na każdą kieszeń.

Po podróży, w deszczowy dzień zaszliśmy do Chaty Karkonowskiej by sie ogrzać i zjeść coś dobrego. To był strzal w 10! Bardzo przyjemna atmosfera, miła obsługa i to co najważniejsze smaczne jedzenie! Wróciliśmy tam jeszcze 2 razy a to świadczy ze warto było spróbować innych dan. Polecamy i my przy następnej wizycie tez wrócimy!

Dziękujemy, AlfaRomeo99

Najlepsze na świecie pierogi radzieckie i z serem owczym, polecamy z całego serca Dla miłośników mięsa pierogi karkonoskie też bardzo dobre. Świetny klimat, muzyka i obsługa. Pozdrawiamy serdecznie Pana Jarka, którego bardzo chcielibyśmy poznać

Dziękujemy, Julka T

Wspaniała restauracja! Obiekt znajduje się w spokojniej okolicy Karpacza, dzięki temu mogliśmy zjeść bardzo pyszny obiad na świeżym powietrzu w ciszy i spokoju ;) Nie spodziewałem się tak pozytywnie nastawionej opsługi, bardzo sympatyczni, kulturalni i co najważniejsze profesjonalnie przygotowani do swojej pracy. Jedzenie oceniam 10/10. Świeże i najwyższej jakości produkty przygotowane przez tutejszych kucharzy. Jak najbardziej polecam to miejsce! ;)

Dziękujemy, kornelb313

Bardzo przyjemne miejsce na posiłek po całym dniu wędrówki po górach. Miła atmosfera, przyjazna obsługa. Dodatkowo jedzenie smaczne, ładnie podane. W trakcie tygodniowego pobytu jedliśmy tam kilka razy i ani razu się nie zawiedliśmy. Polecam.

Dziękujemy, weronikab61

Jedząc pierogi poczułam się, jakbym złapała Pana Boga za stópkę. Mistyczne doznanie, będę tęsknić :)

Dziękujemy, Cuxtel

Chata Karkonoska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Karpacz, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Chata Karkonoska? Podziel się wrażeniami!