“Dobre miejsce aby najeść się do syta.”
Chata Karkonoska — recenzja

Chata Karkonoska
Nr 3 wśród 81 Restauracje (Karpacz)
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi
Opis: Restauracja regionalna „Chata Karkonoska” to stylowy budynek zbudowany z drewna świerkowego o ścianach wieńcowych wykonany z bali drewnianych. W konstrukcji ścian występuje charakterystyczne dla naszego regionu połączenie drewna z murem pruskim, który w oryginalny, niepowtarzalny sposób urozmaica wykończenie wnętrza chaty. Wprawne oko zauważy że do uszczelnienia ścian drewnianych użyto przynajmniej pięciu rodzajów splotów drewnianego wióru jako mszenia co jest unikatem w skali europejskiej. Budynek powstał bez użycia nowoczesnych urządzeń ciesielskich i stolarskich a podstawowe narzędzia użyte do jego budowy to piła, siekiera i ośnik. W środku urządzony w stylu wiejskiej chaty. Z tarasu rozpościera się piękny widok na góry i las. Serwujemy potrawy kuchni polskiej i europejskiej. Ceny przystępne na każdą kieszeń.
Zrecenzowano 13 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjemne miejsce na posiłek po całym dniu wędrówki po górach. Miła atmosfera, przyjazna obsługa. Dodatkowo jedzenie smaczne, ładnie podane. W trakcie tygodniowego pobytu jedliśmy tam kilka razy i ani razu się nie zawiedliśmy. Polecam.

Dziękujemy, weronikab61

Zrecenzowano 9 września 2019

Jedząc pierogi poczułam się, jakbym złapała Pana Boga za stópkę. Mistyczne doznanie, będę tęsknić :)

Dziękujemy, Cuxtel
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjazna i pomocna obsługa. Smaczne jadło oraz przyjemne ciepło z kominka zostawiają dobre wspomnienie miejsca. Polecam

Dziękujemy, 483aleksanderw
Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjemne miejsce do zjedzenia obiadu, miła obsługa, pyszne, bardzo ładnie podane jedzenie. Zdecydowanie polecam talerz mięs dla dwóch osób oraz pierogi z serem owczym!

Dziękujemy, maciekd536
Zrecenzowano 5 września 2019

Ostatni weekend sierpnia postanowiliśmy spędzić w Chacie Karkonoskiej z polecenia znajomej. Po całym dniu spacerowania po górach nabraliśmy dużego apetytu na tradycyjne polskie jedzenie wiec wybraliśmy się w malownicza okolice na obiad! Usiedliśmy na tarasie-widok cudowny! Najlepsze wynagrodzenie po całym dniu na nogach. Później już było tylko lepiej. Podeszła do nas Pani z poczęstunkiem- najlepszym smalcem jaki jedliśmy, świeżym chlebkiem i ogórkami. Byliśmy w 6 osób i wszyscy spróbowali! Kelnerka z uśmiechem na ustach odpowiadała na nasze pytania, przedstawiając swoją wiedzę na temat potraw podawanych w Chacie jak i również pomagała nam w wyborze dań- było tyle pysznie brzmiących dań, że ciężko było wybrać. Ostatecznie w towarzystwie żartów i śmiechu złożyliśmy zamówienie na które czekaliśmy króciutko. Pierwsze przyszły do nas zupy- żurek i czosnkowa! Pychota! A później na przepięknej zastawie przeogromne porcje jedzenia! Zjedliśmy wszystko ale ledwo się ruszaliśmy! Było przepyszne! Dziękujemy za cudowne ugoszczenie, jedzenie i obsługę! Zapamiętamy Państwa na długo i już zaczęliśmy polecać dalej! Życzymy powodzenia i do zobaczenia niebawem! I dziękujemy za smalec! Pozdrawiamy!

1  Dziękujemy, Natalia B

Chata Karkonoska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Karpacz, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Chata Karkonoska? Podziel się wrażeniami!