“Dobre jedzenie ”
Chata Karkonoska — recenzja

Chata Karkonoska
Nr 3 wśród 81 Restauracje (Karpacz)
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi
Opis: Restauracja regionalna „Chata Karkonoska” to stylowy budynek zbudowany z drewna świerkowego o ścianach wieńcowych wykonany z bali drewnianych. W konstrukcji ścian występuje charakterystyczne dla naszego regionu połączenie drewna z murem pruskim, który w oryginalny, niepowtarzalny sposób urozmaica wykończenie wnętrza chaty. Wprawne oko zauważy że do uszczelnienia ścian drewnianych użyto przynajmniej pięciu rodzajów splotów drewnianego wióru jako mszenia co jest unikatem w skali europejskiej. Budynek powstał bez użycia nowoczesnych urządzeń ciesielskich i stolarskich a podstawowe narzędzia użyte do jego budowy to piła, siekiera i ośnik. W środku urządzony w stylu wiejskiej chaty. Z tarasu rozpościera się piękny widok na góry i las. Serwujemy potrawy kuchni polskiej i europejskiej. Ceny przystępne na każdą kieszeń.
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjazna i pomocna obsługa. Smaczne jadło oraz przyjemne ciepło z kominka zostawiają dobre wspomnienie miejsca. Polecam

Dziękujemy, 483aleksanderw

Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjemne miejsce do zjedzenia obiadu, miła obsługa, pyszne, bardzo ładnie podane jedzenie. Zdecydowanie polecam talerz mięs dla dwóch osób oraz pierogi z serem owczym!

Dziękujemy, maciekd536
Zrecenzowano 5 września 2019

Ostatni weekend sierpnia postanowiliśmy spędzić w Chacie Karkonoskiej z polecenia znajomej. Po całym dniu spacerowania po górach nabraliśmy dużego apetytu na tradycyjne polskie jedzenie wiec wybraliśmy się w malownicza okolice na obiad! Usiedliśmy na tarasie-widok cudowny! Najlepsze wynagrodzenie po całym dniu na nogach. Później już było tylko lepiej. Podeszła do nas Pani z poczęstunkiem- najlepszym smalcem jaki jedliśmy, świeżym chlebkiem i ogórkami. Byliśmy w 6 osób i wszyscy spróbowali! Kelnerka z uśmiechem na ustach odpowiadała na nasze pytania, przedstawiając swoją wiedzę na temat potraw podawanych w Chacie jak i również pomagała nam w wyborze dań- było tyle pysznie brzmiących dań, że ciężko było wybrać. Ostatecznie w towarzystwie żartów i śmiechu złożyliśmy zamówienie na które czekaliśmy króciutko. Pierwsze przyszły do nas zupy- żurek i czosnkowa! Pychota! A później na przepięknej zastawie przeogromne porcje jedzenia! Zjedliśmy wszystko ale ledwo się ruszaliśmy! Było przepyszne! Dziękujemy za cudowne ugoszczenie, jedzenie i obsługę! Zapamiętamy Państwa na długo i już zaczęliśmy polecać dalej! Życzymy powodzenia i do zobaczenia niebawem! I dziękujemy za smalec! Pozdrawiamy!

1  Dziękujemy, Natalia B
Zrecenzowano 4 września 2019

zaczynajac od klimatu kończąc na jedzeniu wszystko jak najbardziej na TAK. Ceny adekwatne do jakości jedzenia, obsługa bardzo miła. Zarówno golonka w piwie, schab, zupa czosnkowa jak i serek były pyszne. Grzaniec również rewelacyjny. Bardzo polecam

Dziękujemy, prodigly
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zamówilismy dwa zestawy obiadowe. W szczególności Polecam schab po chłopsku. Filet z kurczaka również bardzo dobry. Frytki smaczne. Jedynym własnym punktem są surówki. Nie były złe ale też do najlepszych nie należą. Obsługa bardzo miła, wystrój świetny, muzyka w tle. Porcje duże a cena adekwatna do jakości.

Dziękujemy, kaczmar93

Chata Karkonoska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Karpacz, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Chata Karkonoska? Podziel się wrażeniami!