“Genialna obsługa i przecudowne jedzenie!”
Chata Karkonoska — recenzja

Chata Karkonoska
Nr 3 wśród 81 Restauracje (Karpacz)
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi
Opis: Restauracja regionalna „Chata Karkonoska” to stylowy budynek zbudowany z drewna świerkowego o ścianach wieńcowych wykonany z bali drewnianych. W konstrukcji ścian występuje charakterystyczne dla naszego regionu połączenie drewna z murem pruskim, który w oryginalny, niepowtarzalny sposób urozmaica wykończenie wnętrza chaty. Wprawne oko zauważy że do uszczelnienia ścian drewnianych użyto przynajmniej pięciu rodzajów splotów drewnianego wióru jako mszenia co jest unikatem w skali europejskiej. Budynek powstał bez użycia nowoczesnych urządzeń ciesielskich i stolarskich a podstawowe narzędzia użyte do jego budowy to piła, siekiera i ośnik. W środku urządzony w stylu wiejskiej chaty. Z tarasu rozpościera się piękny widok na góry i las. Serwujemy potrawy kuchni polskiej i europejskiej. Ceny przystępne na każdą kieszeń.
Zrecenzowano 5 września 2019

Ostatni weekend sierpnia postanowiliśmy spędzić w Chacie Karkonoskiej z polecenia znajomej. Po całym dniu spacerowania po górach nabraliśmy dużego apetytu na tradycyjne polskie jedzenie wiec wybraliśmy się w malownicza okolice na obiad! Usiedliśmy na tarasie-widok cudowny! Najlepsze wynagrodzenie po całym dniu na nogach. Później już było tylko lepiej. Podeszła do nas Pani z poczęstunkiem- najlepszym smalcem jaki jedliśmy, świeżym chlebkiem i ogórkami. Byliśmy w 6 osób i wszyscy spróbowali! Kelnerka z uśmiechem na ustach odpowiadała na nasze pytania, przedstawiając swoją wiedzę na temat potraw podawanych w Chacie jak i również pomagała nam w wyborze dań- było tyle pysznie brzmiących dań, że ciężko było wybrać. Ostatecznie w towarzystwie żartów i śmiechu złożyliśmy zamówienie na które czekaliśmy króciutko. Pierwsze przyszły do nas zupy- żurek i czosnkowa! Pychota! A później na przepięknej zastawie przeogromne porcje jedzenia! Zjedliśmy wszystko ale ledwo się ruszaliśmy! Było przepyszne! Dziękujemy za cudowne ugoszczenie, jedzenie i obsługę! Zapamiętamy Państwa na długo i już zaczęliśmy polecać dalej! Życzymy powodzenia i do zobaczenia niebawem! I dziękujemy za smalec! Pozdrawiamy!

1  Dziękujemy, Natalia B

Zrecenzowano 4 września 2019

zaczynajac od klimatu kończąc na jedzeniu wszystko jak najbardziej na TAK. Ceny adekwatne do jakości jedzenia, obsługa bardzo miła. Zarówno golonka w piwie, schab, zupa czosnkowa jak i serek były pyszne. Grzaniec również rewelacyjny. Bardzo polecam

Dziękujemy, prodigly
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zamówilismy dwa zestawy obiadowe. W szczególności Polecam schab po chłopsku. Filet z kurczaka również bardzo dobry. Frytki smaczne. Jedynym własnym punktem są surówki. Nie były złe ale też do najlepszych nie należą. Obsługa bardzo miła, wystrój świetny, muzyka w tle. Porcje duże a cena adekwatna do jakości.

Dziękujemy, kaczmar93
Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy mile zaskoczeni, zwłaszcza po długiej pieszej wycieczce po górskich szlakach. Przesympatyczna kelnerka to pierwsze mega pozytywne wrażenie, golonka super, schab po ukraińsku również, do tego zimne lokalne piwo! Chata położona na skarpie, z ogromnym tarasem i wspaniałym widokiem. Polecam!!!

Dziękujemy, 772monikal
Zrecenzowano 2 września 2019

nic tylko cieszyć się chwilami przy jedzeniu tak smakowało a kelnerka zadbała by nikt nie wyszedł głodny i spragniony będąc w karpaczu nie wolno ominąć chaty karkonowskiej jeszcze raz dziękuję

Dziękujemy, Zbigniew B

Chata Karkonoska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Karpacz, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Chata Karkonoska? Podziel się wrażeniami!