“10/10”
Restauracja U Petiego — recenzja

Restauracja U Petiego
Nr 5 wśród 81 Restauracje (Karpacz)
Kuchnie: Współczesna
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Śniadanie, Rezerwacje
Opis: Ponad dekada ciągłego rozwoju kulinarnego powodowanego pasją łączenia smaków i poszukiwań nowych doznań, zaowocowało kartą dań złożoną z niespełna pięćdziesięciu pozycji, których całkiem spora liczba stała się pozycjami kultowymi. Takie pozycje jak „Pieróg urzekająco mięsny”, czyli ogromne i sycące danie wypełnione roztopionym serem i gorącym mięsem w specjalnym cieście, którego receptura pozostaje od lat tajemnicą, czy też świetnie przyprawiony „Pstrąg z pieca”, cieszą podniebienia stałych klientów od samego początku istnienia tego miejsca. Jednak nieprzerwana eskalacja oraz eksplorowanie świata kuchni wydało oczekiwany plon i teraz w restauracji U Petiego można radować kubki smakowe pełną paletą potraw z wieprzowiny, drobiu, owoców morza, ryb i makaronów, ale przede wszystkim doskonałej wołowiny. Głównie za jej sprawą, choć nie tylko, międzynarodowy serwis internetowy zrzeszający globtroterów i poszukiwaczy dobrego smaku, ogłosił restaurację U Petiego najlepszą restauracją w Karpaczu. Trzon obsługi i zaplecza tej rodzinnej restauracji pozostał niezmieniony. Podobne wrażenie można odnieść obserwując klientów lokalu, którzy od lat odwiedzają to miejsce. Atmosfera jest bardzo przyjazna, a jedyne co się zmieniło, to wymiana pokoleń. Dzieci które wraz z rodzicami przychodziły na rodzinne obiady, dziś są już pełnoletnie, ale wciąż zasiadają przy tych samych stolikach, ciesząc oko widokiem charakterystycznych Sokolików – jędrnych piersi Sudetów, które pięknie wpisują się w panoramę roztaczającą się z tarasu Restauracji U Petiego – miejsca gdzie muzyka około rockowa łączy się z podniebieniem. Szef kuchni nie spoczywa na laurach i zapowiada kolejne nowości, ale o tym trzeba przekonać się osobiście, a każda pora roku jest wystarczająco dobrym powodem, żeby pospacerować po Karkonoszach i po trudach wędrówki zaprzyjaźnić się z tym miejscem.

Najlepsze jedzenie w Karpaczu, żeberka J.Daniels wymiatają z tym pikantnym sosem, super obsługa i atmosfera, polecam, trochę ciężkie dojście do lokalu ale warto :) ps nie jedzcie tej małej papryczki przy żeberkach pali jak cholera :p

Dziękujemy, P5747AMannat

Skuszeni dobrymi ocenami postanowiliśmy zjeść "u petiego" Miejsce jest niepozorne, akurat dookoła są prowadzone prace budowlane więc dojazd jest utrudniony ale... Potrawy!! Rewelacja, uczta dla każdego smakosza. Pięknie podane, świeżutkie, porcje ogromne, przyprawy wyraźne, nie przesadzone. Ceny w stosunku do jakości to rewelacja. Obsługa miła i bardzo pomocna. Dodam że toalety schludne. Jestem na 100% pewny że jeszcze tu zawitamy.

1  Dziękujemy, grzegorz p

Do Petiego zaszliśmy niby przypadkiem, ale następnego dnia już z chęcią tam wróciliśmy. Jedzenie jest obłędne, obsługa bardzo miła i sprawna w obsłudze klienta. Pieróg nieco orientalny to mój zdecydowany faworyt, z całego serca polecam!

Dziękujemy, C3215RKannaa
Zrecenzowano 8 września 2019

Jedyne, godne polecenia miejsce w Karpaczu! Mila i pomocna obsługa, świetny wybór steakow! Przepyszna pierś z kurczaka z kurkami i żeberka! Wyrażenie steka w punkt zgodne z naszym życzeniem! Jedyne co to zaskoczyła nas ilość wina w kieliszku. Pierwszy raz spotkałem się żeby serwować 100 ml. 125 lub 150 to norma. Mimo to z czystym sercem polecamy!!!

Dziękujemy, Rangeee
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

W restauracji u Petiego bywamy dosyć systematycznie ale to z jednego powodu, w Karpaczu nigdzie tak fajnie i smacznie się nie zje aczkolwiek jest kilka restauracji które z chęcią znajomym również polecamy ale tutaj wracamy najczęściej gdyż takich dań gdzie indziej nie ma.
Polecamy ;)

Dziękujemy, Krzysztof G

Restauracja U Petiego — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Karpacz, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja U Petiego? Podziel się wrażeniami!