“Placki Ziemniaczane & Żurek w chlebie”
Restauracja U Petiego — recenzja

Restauracja U Petiego
Nr 5 wśród 81 Restauracje (Karpacz)
Kuchnie: Współczesna
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Opis: Ponad dekada ciągłego rozwoju kulinarnego powodowanego pasją łączenia smaków i poszukiwań nowych doznań, zaowocowało kartą dań złożoną z niespełna pięćdziesięciu pozycji, których całkiem spora liczba stała się pozycjami kultowymi. Takie pozycje jak „Pieróg urzekająco mięsny”, czyli ogromne i sycące danie wypełnione roztopionym serem i gorącym mięsem w specjalnym cieście, którego receptura pozostaje od lat tajemnicą, czy też świetnie przyprawiony „Pstrąg z pieca”, cieszą podniebienia stałych klientów od samego początku istnienia tego miejsca. Jednak nieprzerwana eskalacja oraz eksplorowanie świata kuchni wydało oczekiwany plon i teraz w restauracji U Petiego można radować kubki smakowe pełną paletą potraw z wieprzowiny, drobiu, owoców morza, ryb i makaronów, ale przede wszystkim doskonałej wołowiny. Głównie za jej sprawą, choć nie tylko, międzynarodowy serwis internetowy zrzeszający globtroterów i poszukiwaczy dobrego smaku, ogłosił restaurację U Petiego najlepszą restauracją w Karpaczu. Trzon obsługi i zaplecza tej rodzinnej restauracji pozostał niezmieniony. Podobne wrażenie można odnieść obserwując klientów lokalu, którzy od lat odwiedzają to miejsce. Atmosfera jest bardzo przyjazna, a jedyne co się zmieniło, to wymiana pokoleń. Dzieci które wraz z rodzicami przychodziły na rodzinne obiady, dziś są już pełnoletnie, ale wciąż zasiadają przy tych samych stolikach, ciesząc oko widokiem charakterystycznych Sokolików – jędrnych piersi Sudetów, które pięknie wpisują się w panoramę roztaczającą się z tarasu Restauracji U Petiego – miejsca gdzie muzyka około rockowa łączy się z podniebieniem. Szef kuchni nie spoczywa na laurach i zapowiada kolejne nowości, ale o tym trzeba przekonać się osobiście, a każda pora roku jest wystarczająco dobrym powodem, żeby pospacerować po Karkonoszach i po trudach wędrówki zaprzyjaźnić się z tym miejscem.
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja przyjazna, obsługa uśmiechnięta, nie warto zrażać się utrudnionym dojściem do restauracji, widok z ogródka piękny , jedzenie bardzo dobre jakościowo, wołowina = wołowina, a nie wołowo-wieprzowe, żurek gesty i nie tylko za sprawa maki, ale dodatków, kiełbasa, jajko. Gulasz do placków prawie perfekcyjny ale trochę za dużo soli kucharzowi się udzieliło. Ogólnie dla nas potrawy przesolone, jednak jakościowo bardzo dobre. Możliwość płatności kartą. Nasza rada, aby wprowadzić placki ścierane na grubym tarle. Napewno jeszcze do Was wrócimy

Dziękujemy, Meggi86

Zrecenzowano 29 sierpnia 2019

Super dania ,bardzo smakowite żeberka oraz nie tylko mięso . Muzyka i atmosfera fantastyczna . Nic dodać nic ująć

Dziękujemy, Konrad N
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Potrawy, obsługa i muzyka jak zawsze na najwyższym poziomie. Obowiązkowy punkt do odwiedzenia w trakcie pobytu w Karpaczu.

Dziękujemy, kamils584
Zrecenzowano 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie znakomite, wszystko przepyszne i porcje duże. Sama restauracja w cichym miejscu zdala od drogi co sprawia przyjemny klimat.

Dziękujemy, 707jagodam
Zrecenzowano 20 sierpnia 2019

Byliśmy grupą 3 par z dziećmi, każdy brał co innego i każdy chwalił swoje. Ja sam zamówiłem stecka black angus - rewelacja! Na stole była też zupa rybna, zupa cebulowa, mięsiwa różne - ogólnie można powiedzieć, że trochę spróbowaliśmy. I dobrze, że wszystko było takie smaczne ponieważ znalezienie knajpy trochę nam zabrało. Tak czy inaczej - polecam.

Dziękujemy, grtnx4u

Restauracja U Petiego — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Karpacz, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja U Petiego? Podziel się wrażeniami!