“Bardzo zadowoleni turyści”

Najlepsze ceny w okresie
Zameldowanie dd/mm/rrrr Wymeldowanie dd/mm/rrrr
Ceny dotyczą 1 pokoju dla 2 osób
Wyświetl ceny
Porównaj najlepsze ceny w najpopularniejszych serwisach turystycznych
Willa Astor
Miejsce nr 79 wśród 112 pensjonatów/zajazdów w Karpacz
Zrecenzowano 15 kwietnia 2015

Jechaliśmy do Astora pełni obaw czytając komentarze. Ale okazało się na miejscu iż większośc z nich były wyssane z palca. Pensjonat stanowi świetną bazę wypadową do wędrówek w góry, przysłowiowy rzut beretem i można skorzystac z parku wodnego tropicana. Co do pensjonatu - dwa pokoje przez nas rezerwowane - słoneczne, czyste. Łóżka wygodne, czyściutka pościel, miejsce na odpoczynek po wędrówkach pieszych przy tv. Karczma oferująca obfite śniadania w formie bufetu i pyszne obiadokolacje. Jeśli tylko przyjdzie nam odwiedzic Karpacz to z pewnością rezerwujemy pokoje w Astor.

Wskazówka dotycząca pokojów: Zajmowaliśmy pokoje na ostatnim piętrze.
Sprawdź więcej wskazówek dotyczących pokojów
  • Data pobytu: kwietniu 2015, podróż z ukochaną osobą
1  Dziękujemy, Gosikkkk

Zrecenzowano 4 stycznia 2015

Poniższa recenzja jest wynikiem dosyć wnikliwych obserwacji poczynionych w trakcie pobytu. W zasadzie jest to luźny zbiór uwag subiektywnie podzielonych na dwie kategorie tj. "+" i "-".

"+"
- położenie (Karpacz Górny) - super miejsce dla osób przyjeżdżających z zamiarem aktywnego chodzenia po górach. Willa położona blisko głównych szlaków turystycznych, przysłowiowy "rzut beretem" od Świątyni Wang i niebieskiego szlaku na Śnieżkę. Część ciekawych i atrakcyjnych szlaków zaczyna się trochę niżej tj. w Białym Jarze.
- cena za nocleg z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) 75 zł/os.
- pokój (przestronny pokój w tarasem - widok na Śnieżkę i Kopę, drugie okno z widokiem na Hotel Gołębiewski i góry)
- posiłki obfite - śniadanie w formie stołu szwedzkiego, obiadokolacja (zupa + drugie danie), posiłki podawane w tym samym miejscu co pensjonat - można się spokojnie najeść. Do pewnego momentu można było sobie podczas śniadania przygotować suchy prowiant na wyprawę w góry. Później pojawiła się informacja, że dodatkowe prowiantowanie kosztuje 20 zł. Dominowała kuchnia domowa np. ogórkowa, żurek, rosół, pomidorowa, gulasz z kaszą, pieczone udko kurczaka, ryba, mielony itp. Co do smaku trudno się wypowiadać, pewne dania nam smakowały a niektóre nie smakowały. Tych pierwszych na szczęście było więcej.
- pyszna pizza - uwzględniona w menu pizza na cieście własnej roboty (podobno) w przystępnej cenie - od 15 zł.

"-"

- materac na łóżku - totalnie zużyty z wystającymi i wbijającymi się w plecy (i nie tylko w plecy) sprężynami.
- obsługa - obsługa sprawiała wrażenie mało zdyscyplinowanej, odnosiliśmy wrażenie, że jest to bardziej grupa "ziomów i ziomalek" z jednego osiedla niż profesjonalną ekipa pensjonatu. Zdarzało się, że jeden z kucharzy potrafił wyjść z kuchni w lateksowych rękawiczkach, niezdejmując rękawiczek zapalił papierosa na tarasie między gośćmi i z powrotem wracał do kuchni, jeden z kucharzy potrafił wyjść rano z kuchni, zrobić sobie kanapki przy szwedzkim stole przeznaczonym dla gości i z powrotem wracał do kuchni. Generalnie obsługa była mocno wyluzowana, zwłaszcza wieczorami (ok 21 -22) kiedy podczas sprzątania kuchni raczyła gości polskim hip-hopem albo muzyką dance (głośniki ustawione w oknach).
- niedokładnie sprzątnięty pokój - brudne okna, zachlapane drzwi, niewytarte kurze. Generalnie trochę niedopatrzeń i sporo niechlujstwa np. przepalone żarówki w dwóch lampkach nocnych, wystający ze ściany kontakt, kabel TV/SAT trzymający się w dekoderze na "słowo honoru".
- zaplecze - mieliśmy to nieszczęście, że udało nam się zobaczyć miejsce gdzie przygotowywane są posiłki (otwarte drzwi na zaplecze) to co zobaczyliśmy....hmm....ujmę to najdelikatniej jak potrafię, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
miałaby tu sporo roboty.
- zapachy z kuchni - nasz pokój usytuowany był nad kuchnią więc w trakcie gotowania czuć było smażenie placków po zbójnicku, pieczenie pizzy itp. Minus może trochę na wyrost - w końcu gdzie kuchnia tam i zapachy.

Przed napisaniem tej recencji miałem dylemat czy chciałbym do Willi Astor jeszcze powrócić. Teraz go już nie mam. Moim zdaniem (być może niezbyt obiektywnym) Willa Astor jest prowadzona przez właścicieli jedynie dla zarobku i brakuje w tym biznesie pasji. To czysta ekonomiczna kalkulacja wykorzystująca niewątpliwy urok Karpacza i Karkonoszy.

Wskazówka dotycząca pokojów: unikać rezerwacji w pokojach w suterenie, najlepsze pokoje na poziomie powyżej restauracji
Sprawdź więcej wskazówek dotyczących pokojów
  • Data pobytu: wrześniu 2014, podróż z ukochaną osobą
3  Dziękujemy, 403eddie
Zrecenzowano 3 grudnia 2014

Jak ja żałuję, że wcześniej nie miałam okazji tracić na tę stronę, być moze oszczedzilaby mi tego rozczarowania willa Astor. No trudno, stało się. Zatem od początku - strona int skusila, cena wydawaloby się powinna być adekwatna do jakości (nie była), lokalizacja super (akurat nie zalezalo nam na centrum, lecz bliżej gór, wiec przy samym kościółku Wang-ok). Jednak po calym dniu podróży człowiek ma chec na odrobinę choć przyjemności, a tu lipa. W pokoju zimno, dodam, ze na majowke spadl snieg i bylo troche ponizej zera-ale to da sie przeżyć, jeżeli nie jest się zbyt wrażliwym. Lazienka - standard jak w ubikacji w starej podstawówce. Łóżka trzeszczace= prawie calkowicie nieprzespane noce, mimo calodniowego marszu. Widok na golebiewskiego tuz obok nieco demotywowal :) ale teraz dwa plusy - jedzenie i obsluga. Porcje naprawdę smaczne i syte - mielismy jakis pakiet z wyzywieniem. Obsluga - pani właścicielka naprawdę miła i cierpliwa, ale bez reakcji na ewentualne uwagi. Ogólnie nie polecam, chyba że jedna wyjątkowo noc i przez przypadek.,

• Data pobytu: maju 2014, podróż z ukochaną osobą
2  Dziękujemy, oll c
Zrecenzowano 16 października 2014

Wykupiliśmy opcję w promocji - nocleg i wyżywienie HB. Lokalizacja na plus - blisko świątyni Wang, Restauracji Żydowskiej i wejścia do parku narodowego. Pokój niestety rozczarowujący - łóżko zużyte, przez co spanie nie było zbyt wielką przyjemnością, reszta wyposażenia też już niestety nie pierwszej świeżości. Jedzenie to kolejna porażka - brak bufetu w tych czasach to niestety porażka. Posiłki wydzielone na porcje przy stolikach, brak wyboru, średnio smacznie. Na pewno nie jest to to czego oczekiwaliśmy. Byłem tam w czerwcu 2012, nie wiem czy coś się zmieniło - jak ktoś się wybiera to radzę sprawdzić aktualne opinie. Ja nie polecam.

• Data pobytu: czerwcu 2014, podróż z ukochaną osobą
Dziękujemy, Dominik H
Zrecenzowano 16 sierpnia 2014

Byłem w karczmie, którą prowadzi Willa Astor. Obsługa podchodzi do klientów tylko na wyraźne żądanie klienta. Jedynie okropne z wyjątkiem Żurka w chlebie. Młodzieniec – będący tam kelnerem arogancki na pograniczu chamstwa. Jego koleżanka nie zorganizowana i bezczelna. Klejące się stoliki.Długie oczekiwanie na posiłki. Nie polecam

• Data pobytu: sierpniu 2014, podróż z rodziną
5  Dziękujemy, Piotr M
Hotele, które mogą Ci się spodobać…
Podróżni przeglądali również te hotele (Karpacz)
w odległości 0,8 km
Apartamenty nad Łomniczką
Nr 53 z 80 w lokalizacji Karpacz
Liczba recenzji: 9
Wyświetl ceny

Byłeś(-aś) w Willa Astor? Podziel się wrażeniami!

Willa Astor — dodatkowe informacje

Adres: ul. Karkonoska 28 | Upper Karpacz, Karpacz 58-540, Polska
Lokalizacja: Polska > Polska Południowa > Województwo dolnośląskie > Karpacz
Udogodnienia:
Styl hotelu:
Miejsce nr 79 wśród 112 pensjonatów/zajazdów w Karpaczu
Zakres cen: 107 zł–301 zł (na podstawie średniej ceny za pokój standardowy)
Opcje rezerwacji:
TripAdvisor jest dumnym partnerem firm Booking.com, dzięki czemu możesz dokonywać rezerwacji w następującym hotelu bez obaw: Willa Astor. Co miesiąc pomagamy milionom podróżnych w wyszukiwaniu najlepszych hoteli na podróże w celach wypoczynkowych i biznesowych. Zawsze oferujemy najkorzystniejsze zniżki i oferty specjalne.

Czy to Państwa ogłoszenie w serwisie TripAdvisor?