“Warto zobaczyć”
Wang Church — recenzja

Wang Church
Nr 2 wśród 27 atrakcji (Karpacz)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 14 sierpnia 2015

Kościół ewangelicki, mający swoją ciekawą historię, którą warto wysłuchać podczas jego zwiedzania. Jest inny od tych, które najczęściej widujemy, czyli drewniany. Wnętrze kościoła wykończone w drewnie z akcentami kultury Wikingów. Teren wokół jest dobrze zagospodarowany. Na cmentarzu przykościelnym pochowani są m.in. poeta Tadeusz Różewicz i twórca wrocławskiego Teatru Pantomimy - Henryk Tomaszewski.

Dziękujemy, Joldar D
Filtrowanie

Zrecenzowano 14 sierpnia 2015

Magiczne miejsce, które robi ogromne wrażenie, kościół jest piękny, bardzo misternie budowany, do tego z piękną historią. Na tyłach kościoła znajduje się zabytkowy cmentarz, z misternie dopracowanym ogrodem, oraz taras widokowy z widokami zapierającymi dech w piersiach. Był to nasz ostatni punkt wycieczki, bardzo sie cieszę, że odwiedziliśmy to miejsce po zejściu ze Śnieżki, dało nam to oddech. Jedynym minusem są tłumy turystów, ale nic dziwnego, w końcu to miejsce musi zobaczyć każdy!
Obok dużo kramików z oscypkami i pamiątkami. Auto trzeba zostawić na dole i dojść kawałek bilet parkingowy kosztuje około 7-10 zł. Podobno w końciele można brać śluby, myślę, że byłoby to bardzo romantyczne!
Następną wizytę którą planujemy mamy zamiar rozpocząć spod Wang i pójść w górę niebieskim szlakiem do Samotni, następnie do Strzechy Akademickiej, tam zanocować i następnego dnia wejść na Śnieżkę. Myślę, że może to być super start i szlak!

Dziękujemy, olawr
Zrecenzowano 13 sierpnia 2015 z urządzeń przenośnych

Bardzo okazała budowla, ładnie urządzony ogród wokół kościoła. Z ogrodu można podziwiać widoki gór. Całość wygląda bardzo ładnie. Nie podobało mi się to, że musieliśmy czekać blisko godzinę na wejście, ponieważ grupa turystów zajęła cały Kościół i nie można było wejść.

Dziękujemy, Katarzyna B
Zrecenzowano 11 sierpnia 2015

Piękna świątynia przewieziona ze Skandynawii, moim zdaniem symbol Karpacza. Ciekawa historia budowli, ładne wnętrze i zewnętrze ;) Do zobaczenia obowiązkowo.

Dziękujemy, Przemosz
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 10 sierpnia 2015

Ewangelicki kościół zbudowany bez jednego gwoździa, przetransportowany z Norwegii i od dziesiątek lat wrośnięty w krajobraz Karkonoszy. Polecam cmentarz okalający kościół na którym między innymi znajduja sie groby H. Tomaszewskiego i T. Rózewicza. Auto należy zostawić na parkingu nieco oddalonym od kościoła. Wizyta płatna, ale warta każdej ceny.

1  Dziękujemy, dansad3

Wang Church — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Karpacz, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Wang Church? Podziel się wrażeniami!