“Restauracja trzyma poziom .Nr 1 w Jeleniej Górze”
Cytrynowy Pieprz — recenzja

Cytrynowy Pieprz
Nr 1 wśród 108 Restauracje (Jelenia Góra)
Opis: W maju 2016 roku w rogu ulicy Szkolnej i Mrocznej, tuż przy placu ratuszowym w Jeleniej Górze powstała śródziemnomorska restauracja i winiarnia „Cytrynowy Pieprz”. Dzięki pasji i zaangażowaniu stworzyliśmy kuchnię pełną smaków i zapachów przyprawiających o dreszcze. W restauracji urządzonej w formie otwartej kuchni, zjecie nie tylko dobry posiłek, ale odbędziecie kulinarną podróż na południe Europy. Przyjemna i spora karta win, dzięki nowatorskim urządzeniom pozwala nam zapewnić ponad trzydzieści etykiet wina w tym większość na kieliszki. Dzięki opiniom naszych gości w serwisie Tripadvisor jesteśmy pierwszą restauracją Jeleniej Góry i drugą restauracją Dolnego Śląska. W 2018 roku zostaliśmy wyróżnieni jedną czapką i 12 pkt. w przewodniku Gault&Millau. Z dumą i wielką skromnością, ale i z wiarą, że dzięki kuchni można poznawać ludzi zapraszam Państwa do naszej kuchni... Mamy tylko kilka stolików, na Waszym miejscu zrobił bym rezerwację...

Restaurację odwiedzam od kilku lat i z przyjemnością muszę stwierdzić, że lokal nie osiadł na laurach i utrzymuje wysoki poziom potraw.Dodatkowym atutem jest szeroka oferta win i przesympatyczna obsługa. Polecam serdecznie wszystkim smakoszom.

Dziękujemy, ewelina j

Bardzo przyzwoita polędwica, ładnie podane, pomysłowo ,super miła obsługa . Warto się wybrać we dwoje

Dziękujemy, Climber361625
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo miłe i przyjazne miejsce i bardzo dobre jedzenie porcje bardzo duże, polecam gnocchi

Dziękujemy, shilla42
Zrecenzowano 1 września 2019

Porządna, smaczna kuchnia, nie udająca niczego. Bez jakichkolwiek obaw można zaprosić gości - zawsze na poziomie jeśli chodzi o dania i atmosferę. Polecam.

1  Dziękujemy, deGarance
Zrecenzowano 27 sierpnia 2019

Do Cytrynowego Pieprzu nigdy jakoś nie było mi po drodze, ale niespodziewanie trafiłam tam w środku tygodnia, około godziny osiemnastej. Lokal jest naprawdę niewielki; w sezonie letnim miejsce gwarantują stoliki na zewnątrz, ale mam podejrzenia, że podczas zimniejszych miesięcy może być ciężko zdobyć miejsce;) I nie ma w tym nic dziwnego! Jakość posiłków, których mieliśmy okazję spróbować w Cytrynowym Pieprzu przerosła nasze oczekiwania. Zamówiliśmy dwa dania: makaron z krewetkami oraz pierś z kaczki. Tygrysie krewetki były przyrządzone znakomicie, a makaron "smakował morzem" – rzecz naprawdę ważna w przypadku tego dania, a jednak w żadnym lokalu w okolicach nie udało się tego uzyskać ;) Pierś z kaczki przepięknie różowa, gnocci przepyszne, a słodka marchewka delikatnie podkręcona ostrym akcentem. Dania były ogromne – z łakomstwa zjedliśmy wszystko, ale połowa takiego dania spokojnie wystarczyłaby by zapełnić nasze brzuszki. Jedyny minus, jaki mogę wskazać to wielkość porcji; aż chciałoby się, by były mniejsze, by móc zamówić więcej dań ;) Obsługa kelnerska na wysokim poziomie, czułam się zaopiekowana; dzięki mieszance tego oraz wybitnego jedzenia, obiad w Cytrynowym Pieprzu stał się niesamowitym doświadczeniem, które będę wszystkim polecała.

Dziękujemy, mae448

Cytrynowy Pieprz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Jelenia Góra, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Cytrynowy Pieprz? Podziel się wrażeniami!