“Polecam”
Cytrynowy Pieprz — recenzja

Cytrynowy Pieprz
Nr 1 wśród 108 Restauracje (Jelenia Góra)
Opis: W maju 2016 roku w rogu ulicy Szkolnej i Mrocznej, tuż przy placu ratuszowym w Jeleniej Górze powstała śródziemnomorska restauracja i winiarnia „Cytrynowy Pieprz”. Dzięki pasji i zaangażowaniu stworzyliśmy kuchnię pełną smaków i zapachów przyprawiających o dreszcze. W restauracji urządzonej w formie otwartej kuchni, zjecie nie tylko dobry posiłek, ale odbędziecie kulinarną podróż na południe Europy. Przyjemna i spora karta win, dzięki nowatorskim urządzeniom pozwala nam zapewnić ponad trzydzieści etykiet wina w tym większość na kieliszki. Dzięki opiniom naszych gości w serwisie Tripadvisor jesteśmy pierwszą restauracją Jeleniej Góry i drugą restauracją Dolnego Śląska. W 2018 roku zostaliśmy wyróżnieni jedną czapką i 12 pkt. w przewodniku Gault&Millau. Z dumą i wielką skromnością, ale i z wiarą, że dzięki kuchni można poznawać ludzi zapraszam Państwa do naszej kuchni... Mamy tylko kilka stolików, na Waszym miejscu zrobił bym rezerwację...
Zrecenzowano 1 września 2019

Porządna, smaczna kuchnia, nie udająca niczego. Bez jakichkolwiek obaw można zaprosić gości - zawsze na poziomie jeśli chodzi o dania i atmosferę. Polecam.

1  Dziękujemy, deGarance

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019

Do Cytrynowego Pieprzu nigdy jakoś nie było mi po drodze, ale niespodziewanie trafiłam tam w środku tygodnia, około godziny osiemnastej. Lokal jest naprawdę niewielki; w sezonie letnim miejsce gwarantują stoliki na zewnątrz, ale mam podejrzenia, że podczas zimniejszych miesięcy może być ciężko zdobyć miejsce;) I nie ma w tym nic dziwnego! Jakość posiłków, których mieliśmy okazję spróbować w Cytrynowym Pieprzu przerosła nasze oczekiwania. Zamówiliśmy dwa dania: makaron z krewetkami oraz pierś z kaczki. Tygrysie krewetki były przyrządzone znakomicie, a makaron "smakował morzem" – rzecz naprawdę ważna w przypadku tego dania, a jednak w żadnym lokalu w okolicach nie udało się tego uzyskać ;) Pierś z kaczki przepięknie różowa, gnocci przepyszne, a słodka marchewka delikatnie podkręcona ostrym akcentem. Dania były ogromne – z łakomstwa zjedliśmy wszystko, ale połowa takiego dania spokojnie wystarczyłaby by zapełnić nasze brzuszki. Jedyny minus, jaki mogę wskazać to wielkość porcji; aż chciałoby się, by były mniejsze, by móc zamówić więcej dań ;) Obsługa kelnerska na wysokim poziomie, czułam się zaopiekowana; dzięki mieszance tego oraz wybitnego jedzenia, obiad w Cytrynowym Pieprzu stał się niesamowitym doświadczeniem, które będę wszystkim polecała.

Dziękujemy, mae448
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Sałatka miłym zaskoczeniem! Gorąco polecam- fantazyjne połączenie i świeże, smaczne warzywa i owoce. Danie główne -lekko rozczarowało.

Dziękujemy, FundacjaFruct
Zrecenzowano 4 sierpnia 2019

Jedzenie super, bardzo mila i kontaktowa obsluga. Polecam kazdemu kto bedzie w Jeleniej, chyba najlepsza resturacja w miescie.

Dziękujemy, Outdoor-Abenteuer
Zrecenzowano 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracji mała kameralna, bardzo miła i przyjemna. Jedzenie super bardzo dobre świerze, przyrządzane na bierząco. Dużym atutem jest otwarta kuchnia gdzie słychac kucharzy, czuć atmosferę ich pracy. Obsuga miła przyjazna. Wszystkie dania były bardzo dobre począwszy od sałatek kończąc na steku :)

Dziękujemy, lukim83

Cytrynowy Pieprz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Jelenia Góra, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Cytrynowy Pieprz? Podziel się wrażeniami!