“Dwa Muzea w jednym mieście”

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta
Nr 6 wśród 21 atrakcji (Gorzów Wlkp.)
Informacje o atrakcji
Gorzów Wlkp., Polska
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 11
9 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 18
“Dwa Muzea w jednym mieście”
Zrecenzowano: 12 listopada 2013

Muzeum ma dwie lokalizacje. Pierwsza to stary zabytkowy pałacyk w centrum miasta. Druga mieści się w zabytkowym spichlerzu na Zawarciu. Oba miejsca godne polecenia. W pałacyku na ulicy Warszawskiej byłem bardzo dawno. Wtedy eksponowano głównie stare oręże, malarstwo i wyroby starosłowiańskie. Wokół muzeum znajduje się piękny ogród dendrologiczny. Bardzo przyjemne miejsce do spacerów. W Spichlerzu ekspozycja zmienia się chyba częściej. W ubiegłym roku załapałem się na wystawę pająków i innych podobnych stworków.

Data wizyty: grudniu 2012

• Najpierw j. polski
  • Dowolne
  • Najnowsze polskie
Najpierw j. polski

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gorzów Wlkp., Ziemia Lubuska

Byłeś(-aś) w Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta? Podziel się wrażeniami!