“Genialne miejsce w Zakopanem ”
Góralska Tradycja — recenzja

Góralska Tradycja
Nr 9 wśród 200 Restauracje (Zakopane)
Opcje wyżywienia: Obiad, Rezerwacje
Opis: Góralska Tradycja to miejsce wyjątkowe nie tylko ze względu na wyśmienitą kuchnię. Restauracja została zaprojektowana z wielkim pietyzmem i dbałością o to, co w zakopiańskiej kulturze najpiękniejsze. Każdy element wnętrza restauracji jest dopracowaną częścią obrazu składającego hołd słynnemu twórcy stylu zakopiańskiego - Stanisławowi Witkiewiczowi. Odwiedzając Góralską Tradycję możesz być pewien prawdziwej uczty zmysłów! W tak pięknym wnętrzu wyśmienite dania stworzone i przygotowywane przez najlepszego na Podhalu szefa kuchni, Dariusza Siciarza, smakują wyjątkowo. Łącząc góralskie tradycje, nowoczesne rozwiązania i olbrzymi talent nasz szef kuchni stworzył wyjątkową kartę wykwintnych dań. Również wielbiciele słodyczy nie opuszczą Góralskiej Tradycji zawiedzeni. Bogatą ofertę pysznych wypieków oferuje znajdująca się na parterze kawiarnia. Świeże, przygotowywane przez doskonałych cukierników ciasta i desery oraz najlepsza kawa gwarantują przyjemnie i ze smakiem spędzony czas. Piękne wnętrze, kulinarne arcydzieła i oszałamiający widok na Tatry. Zasmakuj w Góralskiej Tradycji!

Od chyba trzech lat nie jeździliśmy do Zakopanego ponieważ gastronomia w tym mieście była poniżej krytyki, chyba ze zawsze mieliśmy pecha. Dzisiaj wszystko się zmieniło wizyta w Góralskiej Tradycji była naprawdę udana od wejścia uśmiechnięty witający nas Pan kelner, karta krótka, wszystko zapowiadało się być pyszne i takie była. Dania na talerzach prezentowały się bardzo apetycznie co zaraz po skosztowaniu się potwierdzało. Wystrój restauracji bardzo ładny wręcz niepowtarzalny. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty.

Dziękujemy, Piotr S

Zrecenzowano 22 sierpnia 2018

Nieprzeciętna restauracja w jakże przaśnym i tłustym kulinarnie Zakopanem. Serwowane dania były rewelacyjne, świeże i ciekawie podane. Nie odbiegały od miejsca, do którego się przyjechało - tradycja połączona z nowoczesnością. Porcje były idealne, po zjedzeniu kilku dań człowiek nie czuł się ociężale. Doskonałe wino podkreśliło smak potraw. Wystrój restauracji również zachęca do konsumpcji. Jest czysto, świeżo i z dala od zgiełku. Jedyna uwaga to może do obsługi, mogłaby być jeszcze lepsza, ale ten temat kuleje w całej Polsce. A ceny? Cóż - nie mam zastrzeżeń - cena do jakości jak najbardziej jest w porządku. Trzymajcie tak dalej, pozdrawiam!

Dziękujemy, Kinga A
Zrecenzowano 21 sierpnia 2018

Wyśmienita restauracja, prowadzona przez znaną rodzinę zakopiańską (każdy wie jaką :), nieco cofnięta w stosunku do Krupówek i bardzo dobrze, bo z dala od tego krupówkowego kiczu i zgiełku. Piękne wnętrze w zakopiańskim stylu, cisza i spokój, choć gości trochę było, ale tylko część stolików w bardzo dużej sali zajęta (mimo weekendu wieczorem). Szkoda tylko, że o widok ładny trudno, bo niby jest na Giewont (i nawet stoliki na tarasie), ale widzi się także, oprócz gór, niezbyt sympatyczne dachy z klimatyzatorami i tył niezbyt urodziwych kamienic przy Krupówkach. Ale cóż, to problem całego Zakopanego, to co pozwolono zrobić z głównym deptakiem w sensie zagospodarowania przestrzennego woła o pomstę do nieba! Teraz to już w zasadzie nieodwracalne.
Jedzenie bardzo dobre, taka niesiermiężna, współczesna wariacja na temat góralskiej kuchni, z poważnymi włoskimi akcentami, dzięki czemu lekka i przyjemna. Przystaweczka na powitanie z wołowiny wyśmienita, oscypek zapiekany z beszamelem i szparagami ciekawy i smaczny. Wyjątkowo ciekawe jest danie jarskie - sernik bryndzowy z sosem musztardowo-gruszkowym i różnymi dodatkami. Po długim namyśle zdecydowaliśmy się skosztować ryb, bo te dobre zrobić trudniej niż jakieś tam filety z kurczaka czy jagnięcinę. Obydwie (pstrąg i łosoś), bardzo oryginalnie przyprawione, rozpływały się w ustach. Semifreddo z orzechów laskowych na deser wyśmienity. Espresso bez zarzutu, choć nieco mocniej bym ubijał w kolbie kawę :). Duży wybór dobrych win, choć ceny dosyć wysokie. Polecona lampka Primitivo wyśmienita, ale blisko 50 zł za kieliszek. Niemniej karta (i szafa z winami wyeksponowana w głównej sali) wyśmienita, osoby znające się w temacie wiedzą, że za to co proponują w tych kartach w restauracji po prostu tyle się płaci. To jednak nie karczma z kwaśnicą, golonką i piwem. Widzieliśmy też ofertę lunchową w przystępnych cenach. Obsługa może trochę roztargniona (przynajmniej nasz kelner), ale wyjątkowo sympatyczna. W pełni polecam. Wysokie oceny w TripAdvisor nie są przesadzone. Dziękuję innym użytkownikom, m.in. dzięki którym właśnie na tę restaurację się zdecydowaliśmy.

Dziękujemy, 839tomasz
Zrecenzowano 17 sierpnia 2018

Dzisiaj tzn 17.08.2018 (na dole) czekaliśmy 15 minut aż łaskawie ktoś nam chociaż poda kartę. Panie zajmowały się rozmową kompletnie ignorując klientów. Niestety nie doczekaliśmy się i wyszliśmy. Natomiast u góry w restauracji niezmiennie pełen profesjonalizm i miła obsługa.

3  Dziękujemy, 76Sisi76
Zrecenzowano 15 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Spodziewałem się lepszej kuchni i bardziej profesjonalnej obsługi. Sporo jeszcze do zrobienia. Duże braki w karcie. Na 4 zamówione dania, 3 były już niedostępne. Kelner i (co gorsza!) manager (już następnego dnia), absolutnie nie potrafili sprostać tak prostemu zadaniu, jak profesjonalna obsługa i dbałość o gościa, jego dobre samopoczucie i zadowolenie. Podane dania, w tym kaszanka i gicz, były poprawne. Bardzo słabe i bez smaku flaki. Spora karta z dobrymi winami. Ceny wysokie, „warszawskie”. Piękne wnętrza.

Dziękujemy, Michal M

Góralska Tradycja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Zakopane, Małopolskie

Zakopane, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Góralska Tradycja? Podziel się wrażeniami!