“, ”
Karczma Żabi Dwór — recenzja

Karczma Żabi Dwór
Nr 19 wśród 201 Restauracje (Zakopane)
Opis: Nazwa "Żabi Dwór" ma swoją historię. Dom przy Strążyskiej był przed wojną własnością rotmistrza Wagnera, który to pewnego letniego wieczoru gościł Józefa Piłsudskiego i to właśnie Naczelnik nadał nazwę "Żabi Dwór" od rozlegającego się nieustannego rechotu żab, gnieżdżących się na otaczających dom mokradłach. W czasie II wojny światowej w "Żabim Dworze" był punkt przerzutowy żołnierzy polskich, którzy byli przeprowadzani Tatrzańskimi szlakami przez znanych kurierów zakopiańskich na Węgry, a później na front do Francji. W 1947 r. w "Żabim Dworze" był sklep spożywczy samopomocy chłopskiej. Partyzanci "Ognia" nudząc się i czekając na rozkazy majora Kurasia w restauracji "Roma" skonfiskowali towar na własne potrzeby wypisując potwierdzenie zajęcia mienia.
Zrecenzowano 27 września 2018 z urządzeń przenośnych

Polecam. Jedzenie bardzo dobre a porcje ogromne. A cena takiego obiadu dwu-daniowego wynosi jedyne 20 zł. Dużym minusem jest obsługa. Trzeba długo czekać aby któraś z pań podeszła do stolika.

Dziękujemy, N Y

Zrecenzowano 26 września 2018 z urządzeń przenośnych

Polecam miejsce przede wszystkim za dobra domową i regionalną kuchnie.
Smaczne dania dnia, solidne porcje za 20 zł. Bardzo dobra baranina. Rodzinny sielski klimat.

Dziękujemy, Anita D
Zrecenzowano 21 września 2018 z urządzeń przenośnych

Podobno najlepsza kwaśnica w Zakopanem, więc zamówiliśmy. Kelnerka po kilkunastu minutach podała kwaśnicę i od razu powiedziała, że jeśli jest niezbyt gorąca, to nam podgrzeje. Nie rozumiem takiego podejścia, bo zupy podaje się na stół w odpowiedniej temperaturze, a nie po podaniu pada pytanie czy może trzeba podgrzać. Gdyby nie to, że spieszyliśmy się, to nie prosiłem o podgrzanie. Ogólnie zupa dobra, spory kawał mięsnego żebra, ładnie podana, tylko że po prostu ledwo ciepła, a nie gorąca. Dopełnieniem całej wizyty w Żabim Dworze był kelner, którego trzykrotnie prosilem o rachunek. Następnie dwukrotnie prosiłem inną kelnerkę i wreszcie po jej interwencji kelner przyniósł rachunek. Oczekiwanie na kwaśnicę ok. 15 minut, oczekiwanie na rachunek ok. 25 minut. Nie jestem wybrednym klientem, ale po wizycie w tej karczmie pozostał pewien niedosyt.

Dziękujemy, marekpl3
Zrecenzowano 17 września 2018

Jedyna restauracja w której się stołowaliśmy najczęściej, ponieważ nie chcieliśmy być trybikiem w Krupówkowym naciąganiu klienta :) i stwierdziliśmy, że jak coś jest rewelacyjne to nie będziemy szukać i zmieniać. Dania spore i różnorodne. Ceny ok. Jest opcja tanich obiadów w cenie chyba 19,90 zł ale nie korzystaliśmy ponieważ menu na to nie pozwalało - trzeba było wszystkiego spróbować :) Dla dzieci można było zmawiać połowę dania. Na zdjęciu przykładowa porcja kaszanki z cebulą i kiszoną kapustą. Porcja szczawnicy ogromna + żeberko. Nie do zjedzenia dla mojej żony - musiałem pomagać :) Dzieci zadowolone z zup, placków i pierogów. Gdybyśmy tyle nie chodzili po górach to siedziałbym w tej restauracji od rana do wieczora jedząc, pijąc i podziwiając wystrój. Na ścianie dużo zegarów, które można też kupić - połowę taniej niż na Krupówkach czy Gubałówce, do tego robione własnoręcznie przez właściciela restauracji (chyba lokalny dostawca :>). Trafiliśmy też na wieczór z pianinem - super sprawa. Można było nawet poprosić o zagranie swoich ulubionych kawałów. Obsługa bardzo miła i sprawna. Obowiązkowe miejsce na późny obiad dla tych co schodzą z Gór od Doliny Strążyskiej (Giewont, Sarnia Skała, Siklawica, Dolina Grzybowa...) Pełno nawiązań do żab... no ale w sumie to Żabi Dwór :) Nie próbowałem tylko żabich udek - no ale za rok zamówię na pewno :) Polecam

Dziękujemy, 852micha_m
Zrecenzowano 2 września 2018

W dniu dzisiejszym zupełnie przypadkowo trafiliśmy do karczmy. Zamówiliśmy zestaw obiadowy za 19,90(zupa-rosół z makaronem+ drugie danie-schabowy z ziemniaczkami i kapustą). Wszystko pyszne, domowe i smaczne. Porcje bardzo solidne:)
Polecam z całego serca!

Dziękujemy, WeronikaS1953

Karczma Żabi Dwór — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Zakopane, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Karczma Żabi Dwór? Podziel się wrażeniami!