Zrecenzowano: 19 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

Obiekt znakomity
Bardzo łatwy dojazd z centrum busami lub samochodem obiekt posiada parking i jest ładny jak i zewnątrz tak i wewnątrz.

Obsługa
Bardzo dobra śniadanko wyśmienite i świeże pani z recepcji super miła i wyrozumiała
Apartament
Czysty ładny zawsze posprzątany , jest aneks kuchenny wiec jeśli ktoś jest z rodzina lub ze znajomymi może sobie sam przygotować posiłki łazienka bez zarzutów
Spokojna i cicha okolica
Polecam wszystkim zwłaszcza rodzinom i parom oraz osoba które cieniom sobie spokój przed i po powrocie z wypraw górskich , niedaleko sklep i przystanek autobusowy gdzie można dostać się np do Morskiego Oka lub do np kuźnic spacerkiem
Co do ceny jak na apartament bardzo przystępna ale trzeba rezerwować wcześnie lub poza sezonem

Termin pobytu: październik 2016
Dziękujemy, Majki7
Zrecenzowano: 11 października 2016

Miałam bardzo mieszane odczucia odnośnie tego miejsca, ale ostatecznie stosunek właścicieli do klientów pozostawił po sobie bardzo duży niesmak.

Do Alpini przyjechaliśmy we dwójkę na 7 dni... i dostaliśmy najmniejszy apartament (nr 2), który był malutki, ciemny, ciasny i z widokiem na parking. Był to raczej pokój z aneksem kuchennym i łazienką niż apartament. Na stronie była informacja, że jest to apartament przeznaczony dla 1-2 osób, ale tak mała powierzchnia jest wystarczająca raczej tylko w przypadku, kiedy ktoś przyjeżdża na weekend. O tyle dobrze, że w tym czasie w Tatrach była piękna pogoda, bo nie wyobrażam sobie spędzać większości dnia na tak małej i ciemnej przestrzeni. Mimo dużego okna w ciągu dnia i tak musieliśmy zapalać światło w pokoju.

Apartament składał się z aneksu kuchennego połączonego z sypialnią oraz łazienki z prysznicem. Nieco mylące jest stwierdzenie na stronie internetowej: "Znajduje się w nim jasna sypialnia z podwójnym łóżkiem, wydzieloną częścią dzienną z telewizorem LCD 32”, a także w pełni wyposażona otwarta kuchnia z częścią jadalną i łazienka z prysznicem". Część dzienna (o ile taka istniała, bo nie zauważyłam), sypialnia i aneks kuchenny (nie kuchnia) to jedno i to samo, ponieważ tak naprawdę oprócz plastikowych krzeseł przy stole nie było żadnej sofy ani innego miejsca do siedzenia. W przypadku braku pogody i konieczności spędzenia większości dnia wewnątrz musielibyśmy siedzieć albo na łóżku albo na niezbyt wygodnych krzesłach. Ciężko korzysta się z szafy, która jest wepchnięta między łóżko, a ścianę. Trzeba z niej korzystać siedząc na łóżku, bo inaczej niestety się nie da.

Czara goryczy przelała się w momencie, gdy po naszym powrocie zorientowaliśmy się, że cena odbiega od kwoty podanej na stronie, więc w efekcie zapłaciliśmy niecałe 100 zł więcej, bo jak się okazało cena była liczona według portalu rezerwacyjnego, a nasze zamówienie było przyjmowane mailowo. Wcześniej nie zwróciliśmy na to uwagi, bo stwierdziliśmy, że zostaliśmy uczciwie policzeni według cennika ze strony. Właściciele uznali, że taka kwota została zaakceptowana i nic w związku z tym nie zrobili.

Plusy:
- lokalizacja: blisko do Kuźnic; w miarę spokojna okolica
- dużo sklepików w okolicy
- nowe meble, niestety już nieco zniszczone
- zmywarka w kuchni
- telewizor

Minusy:
- pokój nr 2 jest mały, ciasny i ciemny, z widokiem na parking (apartamentem raczej nazwać go nie można), jest za mały na 7-dniowy pobyt we dwójkę
- brak drzwi pod prysznicem/ kotary powoduje, że zalewa się część łazienki (a graniczy z framugą drzwi, która pleśniała już przez wilgoć)
- pleśń pod prysznicem
- dużo kurzu na żarówko-lampach
- konieczność zapalania światła w ciągu dnia
- cena na stronie jest niższa niż ta, którą zapłaciliśmy zamawiając mailowo (a takiej właśnie oczekiwaliśmy)
- opłata klimatyczna jest wyższa niż ta podana na stronie, brak potwierdzenia jej zapłaty
- pokoje znacznie lepiej wyglądają na zdjęciach w internecie niż w rzeczywistości
- wchodzenie i sprzątanie pokoju bez wcześniejszego uzgodnienia (a to w końcu nie jest hotel)
- cena nieadekwatna do jakości i do tego wyższa w rzeczywistości niż w cenniku na stronie (193 zł zamiast 180 zł za noc)
- reakcja właścicieli po zwróceniu uwagi odnośnie zawyżonej ceny pozostawiła duuuuży niesmak.

Niestety, ale nie polecam, szczególnie pokoju nr 2.

Termin pobytu: wrzesień 2016
2  Dziękujemy, swallow_the_needle
Zrecenzowano: 31 maja 2016 z urządzeń przenośnych

Bardzo polecam Alpini -apartamenty zadbane, czysto i schludnie - zastosowane są bardzo praktyczne i nowoczesne rozwiązania, wystrój 11/10, lokalizacja idealna na każdą okazję. Przesympatyczna obsługa, bardzo pomocna, super miejsce, polecam!

Termin pobytu: maj 2016
4  Dziękujemy, Kasia S
Zrecenzowano: 23 maja 2016

Bardzo ladne, nowoczesne, czysciusienkie apartamenty z super wyposazeniem- jest nawet zmywarka! Swietne miejsce, blisko wszedzie a cicho I spokojnie. Super wygodne lozko.Kilka sklepow w okolicy i blisko przystanek autobusowy. Przemila obsluga- po prostu jak u rodziny na wakacjach. Dziekujemy za rekomendacje restauracji I za super weekend:-). Na pewno do Was wrocimy.

Wskazówka dotycząca pokoi: Dobra lokalizacja, cicho, ladnie I czysto
Termin pobytu: maj 2016
2  Dziękujemy, Kasia C
Zrecenzowano: 5 czerwca 2015 z urządzeń przenośnych

To już mój trzeci pobyt w tym miejscu. Już po pierwszej wizycie kiedy miałem w planach odwiedzić Zakopane, alpini było zawsze jedyną, najlepsza opcja.
1. Lokalizacja - dla mnie idealna- zaledwie kilometr od Kuźnic miejsca gdzie rozpoczyna sie większość interesujących szlaków, (z kolejki nie korzystam), z dała od Krupówek, straganów, tłumów ( dla mnie to właśnie psuje urok każdego górskiego miasta)
2. Apartament - schludny, czysty, praktycznie, gustownie a nawet nowocześnie i oryginalnie urzadzony. Jest tu wszystko czego potrzeba.
3. Obsługa - przesympatyczna... Nic dodać nic ująć.

Termin pobytu: czerwiec 2015
Dziękujemy, MaciejRunBE