Zrecenzowano: 11 października 2016

Miałam bardzo mieszane odczucia odnośnie tego miejsca, ale ostatecznie stosunek właścicieli do klientów pozostawił po sobie bardzo duży niesmak.

Do Alpini przyjechaliśmy we dwójkę na 7 dni... i dostaliśmy najmniejszy apartament (nr 2), który był malutki, ciemny, ciasny i z widokiem na parking. Był to raczej pokój z aneksem kuchennym i łazienką niż apartament. Na stronie była informacja, że jest to apartament przeznaczony dla 1-2 osób, ale tak mała powierzchnia jest wystarczająca raczej tylko w przypadku, kiedy ktoś przyjeżdża na weekend. O tyle dobrze, że w tym czasie w Tatrach była piękna pogoda, bo nie wyobrażam sobie spędzać większości dnia na tak małej i ciemnej przestrzeni. Mimo dużego okna w ciągu dnia i tak musieliśmy zapalać światło w pokoju.

Apartament składał się z aneksu kuchennego połączonego z sypialnią oraz łazienki z prysznicem. Nieco mylące jest stwierdzenie na stronie internetowej: "Znajduje się w nim jasna sypialnia z podwójnym łóżkiem, wydzieloną częścią dzienną z telewizorem LCD 32”, a także w pełni wyposażona otwarta kuchnia z częścią jadalną i łazienka z prysznicem". Część dzienna (o ile taka istniała, bo nie zauważyłam), sypialnia i aneks kuchenny (nie kuchnia) to jedno i to samo, ponieważ tak naprawdę oprócz plastikowych krzeseł przy stole nie było żadnej sofy ani innego miejsca do siedzenia. W przypadku braku pogody i konieczności spędzenia większości dnia wewnątrz musielibyśmy siedzieć albo na łóżku albo na niezbyt wygodnych krzesłach. Ciężko korzysta się z szafy, która jest wepchnięta między łóżko, a ścianę. Trzeba z niej korzystać siedząc na łóżku, bo inaczej niestety się nie da.

Czara goryczy przelała się w momencie, gdy po naszym powrocie zorientowaliśmy się, że cena odbiega od kwoty podanej na stronie, więc w efekcie zapłaciliśmy niecałe 100 zł więcej, bo jak się okazało cena była liczona według portalu rezerwacyjnego, a nasze zamówienie było przyjmowane mailowo. Wcześniej nie zwróciliśmy na to uwagi, bo stwierdziliśmy, że zostaliśmy uczciwie policzeni według cennika ze strony. Właściciele uznali, że taka kwota została zaakceptowana i nic w związku z tym nie zrobili.

Plusy:
- lokalizacja: blisko do Kuźnic; w miarę spokojna okolica
- dużo sklepików w okolicy
- nowe meble, niestety już nieco zniszczone
- zmywarka w kuchni
- telewizor

Minusy:
- pokój nr 2 jest mały, ciasny i ciemny, z widokiem na parking (apartamentem raczej nazwać go nie można), jest za mały na 7-dniowy pobyt we dwójkę
- brak drzwi pod prysznicem/ kotary powoduje, że zalewa się część łazienki (a graniczy z framugą drzwi, która pleśniała już przez wilgoć)
- pleśń pod prysznicem
- dużo kurzu na żarówko-lampach
- konieczność zapalania światła w ciągu dnia
- cena na stronie jest niższa niż ta, którą zapłaciliśmy zamawiając mailowo (a takiej właśnie oczekiwaliśmy)
- opłata klimatyczna jest wyższa niż ta podana na stronie, brak potwierdzenia jej zapłaty
- pokoje znacznie lepiej wyglądają na zdjęciach w internecie niż w rzeczywistości
- wchodzenie i sprzątanie pokoju bez wcześniejszego uzgodnienia (a to w końcu nie jest hotel)
- cena nieadekwatna do jakości i do tego wyższa w rzeczywistości niż w cenniku na stronie (193 zł zamiast 180 zł za noc)
- reakcja właścicieli po zwróceniu uwagi odnośnie zawyżonej ceny pozostawiła duuuuży niesmak.

Niestety, ale nie polecam, szczególnie pokoju nr 2.

Termin pobytu: wrzesień 2016
2  Dziękujemy, swallow_the_needle
Zrecenzowano: 31 maja 2016 z urządzeń przenośnych

Bardzo polecam Alpini -apartamenty zadbane, czysto i schludnie - zastosowane są bardzo praktyczne i nowoczesne rozwiązania, wystrój 11/10, lokalizacja idealna na każdą okazję. Przesympatyczna obsługa, bardzo pomocna, super miejsce, polecam!

Termin pobytu: maj 2016
4  Dziękujemy, Kasia S
Zrecenzowano: 23 maja 2016

Bardzo ladne, nowoczesne, czysciusienkie apartamenty z super wyposazeniem- jest nawet zmywarka! Swietne miejsce, blisko wszedzie a cicho I spokojnie. Super wygodne lozko.Kilka sklepow w okolicy i blisko przystanek autobusowy. Przemila obsluga- po prostu jak u rodziny na wakacjach. Dziekujemy za rekomendacje restauracji I za super weekend:-). Na pewno do Was wrocimy.

Wskazówka dotycząca pokoi: Dobra lokalizacja, cicho, ladnie I czysto
Termin pobytu: maj 2016
2  Dziękujemy, Kasia C
Zrecenzowano: 5 czerwca 2015 z urządzeń przenośnych

To już mój trzeci pobyt w tym miejscu. Już po pierwszej wizycie kiedy miałem w planach odwiedzić Zakopane, alpini było zawsze jedyną, najlepsza opcja.
1. Lokalizacja - dla mnie idealna- zaledwie kilometr od Kuźnic miejsca gdzie rozpoczyna sie większość interesujących szlaków, (z kolejki nie korzystam), z dała od Krupówek, straganów, tłumów ( dla mnie to właśnie psuje urok każdego górskiego miasta)
2. Apartament - schludny, czysty, praktycznie, gustownie a nawet nowocześnie i oryginalnie urzadzony. Jest tu wszystko czego potrzeba.
3. Obsługa - przesympatyczna... Nic dodać nic ująć.

Termin pobytu: czerwiec 2015
Dziękujemy, MaciejRunBE
Zrecenzowano: 1 lutego 2015 z urządzeń przenośnych

Sami oceńcie.

Plusy :

- łatwo się dodzwonić do właścicieli
- blisko do Kuźnic
- wygodne łóżko

Minusy:

- 200 zł za 1x dzień w zwykłym pokoju bez śniadania + osobno płatna opłata klimatyczna 4 zł bez żadnego potwierdzenia? Żart...

- straaaaasznie akustyczny dom, słychać absolutnie wszystko, co przy dzieciach lub innych co bardziej hałaśliwych gościach jest udręką

- łazienka... jeżeli jesteś facetem i masz min. 150 cm wzrostu, to masz problem. Nie wysikasz się na stojąco bez przybierania dziwnie wykrzywionej pozy. Po prostu spadzisty dach akurat w tym miejscu ;)

- mało miejsca na samochody, ryzyko albo zastawienia kogoś albo parkowania na ulicy

- deska do prasowania jest i żelazko też, ale skorzystać możesz tylko na dole przechodząc przez pokój, gdzie jest TV

- daleko do Centrum

- sam wystrój pokoju bardzo ciemny, dużo lepsze zdjęcia w internecie niż rzeczywistość, sprytny chwyt

Nie polecam, choć to niestety chyba standard Zakopanego, a i większości nie przeszkadzają takie rzeczy.

Pozdrawiam

Termin pobytu: styczeń 2015