Decydująca jest pogoda

Pieszo czy kolejką naprawdę warto.My wjeżdżaliśmy kolejką PKL, Bilety rezerwowaliśmy przez internet... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019
ZapCez
Widoki piękne ...

Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019
robdzi
Bochnia, Polska

Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękne widoki, fajna trasa spacerowa - choć wymagająca, można wyjechać kolejką PKL. Spacer u góry to napewno niezapomniane przeżycie. Często tłumy, polecam z samego rana.

Dziękujemy, robdzi
Zrecenzowano: 19 lipca 2019

Zejście z 3 latkiem to 4 godziny, ale widoki niepowtarzalne. Brakuje schroniska przy stacji pośredniej.

Dziękujemy, Drakendia G
Zrecenzowano: 29 czerwca 2019

Wyjątkowy szczyt tatrzański. Ma wiele atutów, na każdą porę roku: najlepsze tereny narciarskie zimą, aż do późnej wiosny, łatwa osiągalność dzięki kolejce linowej, świetny punkt wyjścia w Tatry Wysokie lub Zachodnie; piękne wysokogórskie widoki ze szczytu; restauracja na miejscu, itd, itd. Dla każdego coś miłego.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
16  Dziękujemy, AniaMW
Zrecenzowano: 8 maja 2019

Najlepsze miejsce do nart/snowboardu w okolicy Zakopanego. Widoki przecudowne, cena wyraźnie wyższa od innych stoków ale definitywnie warto było.
Karnet na przejazdy kolejką warto kupić wcześniej przez internet - wychodzi taniej i nie trzeba stać i marznąć w ogromnej kolejce przed kasą.
Dojazd - z Zakopanego jeździ tyle busów, że zawsze się coś złapie, tak samo w drugą stronę.
Miejsce godne polecenia. Łazienki za 2zł ale szafki darmowe i, o dziwo, zawsze było wiele wolnych, więc polecam narciarzom przechowywać tam swoje plecaki itp.
Dostępne są szafki z ładowarkami w środku, więc jakby telefon miał paść to bez problemu można naładować.
Miejsce super ogólnie :)

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, lewvos
Zrecenzowano: 29 kwietnia 2019

Jedna ze zdaje się najlepiej kojarzonych atrakcji Zakopanego ( obok Giewontu )
Zapewne za sprawą kolejki linowej która prowadzi z Kuźnic na sam szczyt :)

Kolejka dla mniej lubiących wysiłek fizyczny a także dla narciarzy, latem w weekendami i zimą z resztą też - 3-4h stania po bilet, to nic nadzwyczajnego. Mniej więcej tyle też trwa tam zadreptanie na nóżkach.

Skupmy się jednak na pieszych wycieczkach, wybrałem się na Kasprowy z małżonką, w lutym b.r. Pogoda idealna - słonko, czyste niebo, szlak z Kuźnic, 5-10cm świeżego puchu, ogólnie ciepło i przyjemnie jak na taką wycieczkę.
Do linii lasu nie jest to jakieś wymagające podejście, piękne widoki w stronę Zakopanego, las, cisza i spokój. Drugi etap wyjścia na Kasprowy to od linii lasu w górę. Tutaj żarty się kończą - w między czasie zmiana pogody na chmury, bardzo silny wiatr ( a zwłaszcza podmuchy ) ale na Kasprowym to norma. Trzeba zapinać kurtki, ubierać raki, szykować czekan albo chociaż kijki, bo w razie poślizgnięcia czeka nas bardzo długi i raczej mało przyjemny zjazd kilkaset metrów w dół.

Zdobycie szczytu i odrobine szczęścia z pogodą - co za tym idzie widoki, wszystko nam wynagradzają ! majestat Tatr na wyciągnięcie ręki ! Hala Gąsienicowa, Świnica, Kościelec, Hala Kondratowa - bajka, zwłaszcza w zimie z odrobiną słońca.

Minus - nie szukajcie schroniska na górze :)

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, smak0sz