Zapisz
Lepiej być nie mogło

Świetnie spędzony czas. Masa informacji przekazana z niesamowitym poczuciem humoru. Obowiązkowy... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
dorotapN698XS
Gronau, Niemcy
Wspaniale muzeum i wspaniali ludzie

Bardzo klimatyczny pokaz tworzenia oscypka, ciekawe przedstawienie teorii w super goralskim klimacie

Zrecenzowano 4 dni temu
majasedrowska
Węgorzewo, Polska

Zrecenzowano: 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Będąc w Zakopanem warto odwiedzić to muzeum, w którym można więcej dowiedzieć się o oscypkach. Sery góralskie są naprawdę wyjątkowe, dlatego prawie każdy turysta wyjeżdżając z Zakopanego chce zabrać ze sobą oscypka. Jak rozpoznać prawdziwy ser góralski, który zasługuje na nazwę oscypek? W tym muzeum można dowiedzieć się więcej, a nawet samodzielnie zrobić swój oscypek. Kto nie był, powinien to nadrobić, bo to jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze muzeum w Zakopanem.

Dziękujemy, ewelina2111
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Pozytywne miejsce przekazujące wiedzę na temat regionalnych tradycji. Dostaniemy tam dużą dawkę informacji i humoru. Prezentacja trwa niemało, bo aż 1,5 h. Z pewnością dużą atrakcją jest pokaż wyrobu oscypka. Później można samemu spróbować swoich sił. Świetne miejsce nie tylko dla dzieciaków, ale i dla dorosłych. Dodatkową plusem jest możliwość zakupienia prawdziwego oscypka.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, SilesianGirl
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Muzeum Oscypka w Zakopanem to miejsce unikalne w skali kraju (a nawet - jak myślę - w skali świata), jako, że prawdziwy oscypek to ser góralski, który może być wyrabiany tylko w tym regionie. Podczas wizyty usłyszeliśmy opowieści bacy, który góralską gwarą przybliżył nam historię górali podhalańskich, opowiedział o ich pracy i życiu - hodowli owiec, wyrobie serów i o ich rodzajach. Dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy na własne oczy, jak wyrabia się oscypki, a potem sami mogliśmy swoje serki stworzyć. Informacje przekazywane przez bacę kompetentnie i z humorem uzupełniał przewodnik. Trzy pokolenia naszej rodziny wyszły z muzeum zadowolone i wzbogacone o wiedzę.

1  Dziękujemy, Rafał W
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce, które kazdy turysta powinien odwiedzić. Świetna atmosfera, świetnie wykorzystane 1.5 godziny. Pełno humoru, dobrej zabawy i nauki. Polecam!

Dziękujemy, 224aniap
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Ogromnie polecam, muzeum jest zywe. Ogromna wiedza przekazana w przyjemny i rzeczowy sposob połączona z degustacja.

Polecam wcześniejsza rezerwacje telefoniczną lub zakup biletu online bo zainteresowanie (co mnie wcale nie dziwi) jest ogromne.

Nie polecam natomiast przychodzenia z bardzo małymi dziećmi, którym trudno się zainteresowac bo krzycząc i płacząc przeszkadzają innym uczestnikom.

Muzeum natomiast ogromnie polecam!

Dziękujemy, inercja