Super

Wspaniały zastrzyk wiedzy i piękny pokaz robienia oscypka :-) ubawiliśmy się po pachy! Polecam... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
kluskitravel
Berlin, Niemcy
Oscypek - gołka

Do Muzeum Oscypka udałam się na początku września i pomimo zakończonego sezonu wakacyjnego... Przeczytaj więcej

Ania O

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Muzeum Oscypka w Zakopanem to miejsce unikalne w skali kraju (a nawet - jak myślę - w skali świata), jako, że prawdziwy oscypek to ser góralski, który może być wyrabiany tylko w tym regionie. Podczas wizyty usłyszeliśmy opowieści bacy, który góralską gwarą przybliżył nam historię górali podhalańskich, opowiedział o ich pracy i życiu - hodowli owiec, wyrobie serów i o ich rodzajach. Dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy na własne oczy, jak wyrabia się oscypki, a potem sami mogliśmy swoje serki stworzyć. Informacje przekazywane przez bacę kompetentnie i z humorem uzupełniał przewodnik. Trzy pokolenia naszej rodziny wyszły z muzeum zadowolone i wzbogacone o wiedzę.

1  Dziękujemy, Rafał W
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce, które kazdy turysta powinien odwiedzić. Świetna atmosfera, świetnie wykorzystane 1.5 godziny. Pełno humoru, dobrej zabawy i nauki. Polecam!

Dziękujemy, 224aniap
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Ogromnie polecam, muzeum jest zywe. Ogromna wiedza przekazana w przyjemny i rzeczowy sposob połączona z degustacja.

Polecam wcześniejsza rezerwacje telefoniczną lub zakup biletu online bo zainteresowanie (co mnie wcale nie dziwi) jest ogromne.

Nie polecam natomiast przychodzenia z bardzo małymi dziećmi, którym trudno się zainteresowac bo krzycząc i płacząc przeszkadzają innym uczestnikom.

Muzeum natomiast ogromnie polecam!

Dziękujemy, inercja
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Po powrocie z muzeum inaczej,bardziej świadomie patrzy się na stragany oferujące tradycyjne sery.Można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy o samym oscypku jak i o całym regionie. Pan prowadzący jest przesympatyczny i fantastycznie opowiada o historii ,na zmianę z bacą prezentującym sposób wyrobu oscypka :) nie jest to tradycyjne muzeum ,zwiedzanie ma formę pokazu/pogadanki ,połączonej z degustacja serów ,na koniec można odcisnąć w foremce swój własny produkt :)

Dziękujemy, Anna P
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam fajnie przeprowadzone warsztaty na temat Oscypka. Okazuje się ile nie wiemy na ten temat. Baca bardzo fajny prowadzący wesoły i pogodny nie można się nudzić. Na koniec samemu można robić sobie serek. Miejsce godne polecenia nie tylko na złą pogodę.

Dziękujemy, zania78