“Fantastyczna”
Bubuja — recenzja

Bubuja
Nr 26 wśród 209 Restauracje (Zakopane)
Zrecenzowano 11 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Znakomita restauracja, urządzona ze smakiem i znawstwem. Nawet nazwa świadczy o znajomosci literatury. Jedzenie świetne , a desery wręcz powalające. Zwłaszcza lody o często nietypowych smakach to niebo w gębie. Obsługa bez zarzutu.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, 519arturg

Zrecenzowano 7 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przepysznie tu karmią. Jedzenie, które dostajemy zaspokaja nie tylko zmysł smaku, ale również zmysł wzroku. Szef kuchni dba nie tylko o to, żeby dania smakowały, ale również o to, by pięknie wyglądały. Do tego świetnie lunche w tygodniu w przystępnej cenie i fajne domowe obiadki niedzielne. Obsługa na najwyższym poziomie!

Termin wizyty: marzec 2019
1  Dziękujemy, loveinaa
Zrecenzowano 5 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Dania proste lecz pyszne. Wydaje się że na talerzu mamy zwykle proste dania. Po sprobowaniu stwierdzam, nie. To nie są zwykłe dania. Przemyślane nie przekombinowane. Pyszne. Już myślę by zawitać spowrotem i spróbować kolejnych dań. Polecam każdemu. Miła atmosfera.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, pioz213
Zrecenzowano 27 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Pierwszy raz byliśmy w tej restauracji, na pewno nie ostatni. Przystawki, zupy i dania główne doskonałe. Miła, nie narzucająca się obsługa, a na koniec, wyśmienite, czarne, bardzo mocne espresso! Cena w relacji do jakości umiarkowane. Polecam, sam zajrzę tam niebawem!

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, 538andrzejd
Zrecenzowano 4 listopada 2018

Niedzielny obiad zdecydowaliśmy zjeść w Bubui. Przychodzimy, sala prawie pełna, ale znalazł się stolik. Siadamy, przeglądamy kartę. Decydujemy się na lokalne piwo, zupę pomidorową, tatara, pierogi z kaczką i sałatę Cezar.

W salach gwarno, dużo ludzi, kelnerki ledwo nadążają. Obsługa jest poprawna, chociaż nie tak szybka, jak chciałabym. Ale to kładę na karb długiego, słonecznego weekendu – widocznie panie są już zmęczone, co w zupełności rozumiem.

Wystrój jest specyficzny. Nie jestem pewna, o czym myślał architekt wnętrz, ale surowe żarówki na kablu i złoty żyrandol to karkołomne połączenie. Do tego ciężkie, ciemne drewno, patchworkowy dywan ze skóry bydlęcej, graficzne, biało-czarne wzory, przegląd zdjęć jedzenia i szefa kuchni z jedzeniem, trochę starych fotografii i Michael Buble w głośnikach.

Przychodzą pierwsze dania. Mój tatar jest niezły, chociaż bez zachwytów, taka średnia krajowa. Wolałabym więcej rydzów, żeby poczuć ich smak, ale rozumiem, że miało być klasycznie. Do mięsa kilka kawałków bagietki i masło na osobne zamówienie.

Mąż chwali zupę pomidorową – była bardzo dobra, ale czy kremowa, jak to jest opisane w karcie?

Drugie danie ja trafiam lepsze – pierogi z kaczką są bardzo smaczne, podobnie jak sos z buraków. Niestety, espuma (czyli pianka), kokosowa jest całkiem płynna, więc całe danie pływa w różowawym sosie. Kolejny minus to kawałki kości w farszu – znalazłam aż trzy, a to dużo jak na jedną porcję pierogów.

Szef kuchni w swoim manifeście pisze pisze o autentyczności dań. Na wyrost. Sałatą Cezar nie jest dowolna zielenina z dowolnym sosem i odrobiną spieczonego kurczaka i sera. Na zdjęciach z TripAdvisor widzę, że pomarańczowy sos o smaku czosnkowego tysiąc wysp to tutaj norma, ale wewnętrzne liście sałaty lodowej nie są typowym sposobem podania. Widocznie sałata rzymska się skończyła. Może lepiej zdjąć danie z karty, niż podawać Ersatz?

Na zabranie talerzy i rachunek czekamy dłuższą chwilę. Na szczęście zmęczona kelnerka nie wdaje się z nami w dyskusję o tym, czy smakowało.

Bubuja ma bardzo dobrą lokalizację, kilka niezłych dań, ale to nie jest miejsce, do którego będę wracać. Szkoda mojego czasu, są lepsze miejsca w Zakopanem.

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, Anna G

Bubuja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Zakopane, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Bubuja? Podziel się wrażeniami!