“Świetne miejsce z klimatem”
Kopalnia Guido — recenzja

Kopalnia Guido
Nr 1 wśród 14 atrakcji (Zabrze)
Informacje o atrakcji
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 23
4 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 6
“Świetne miejsce z klimatem”
Zrecenzowano: 16 marca 2017 z urządzeń przenośnych

Gorąco polecam. Zwiedzanie dwóch poziomów trawa 3 godziny. Bilety w dobrej cenie 39 zł. Można zobaczyć pracujące maszyny górnicze, poznać historie górnictwa węgla kamiennego. Zachęcam do odwiedzenia

Data wizyty: marcu 2017

Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 16
8 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 8
“Mroki, mroki i jeszcze raz mroki!”
Zrecenzowano: 13 marca 2017

Świetna atrakcja! Dla osób, które ze Śląskiem nie miały nic wspólnego było to niesamowite przeżycie! Trasa "Mroki" którą przeszliśmy daje absolutne wyobrażenie jak wyglądała praca górnika. Prowadzi, korytarzami, które w minimalnym stopniu zostały przystosowane do potrzeb turystycznych co uważam za wielki plus!! W pełni można poczuć klimat. Koniecznie wygodne buty i ciuchy, których nie będziesz bał/a się pobrudzić. Piwo w barze niespecjalne.

Dziękujemy, AsiaZembrowska
Świętochłowice, Polska
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 57
36 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 9
“Było super”
Zrecenzowano: 13 marca 2017

Kopalnia jest wspaniałą atrakcją turystyczną Górnego Śląska .Już wielu zapomniało o szybach górniczych ,które nagminnie są likwidowane a przecież był to widok wpisany do naszego krajobrazu.Muzeum godne polecenia i i kawa lepiej smakuje pod ziemią.Polecam z czystym sumieniem.Każdy mieszkaniec Śląska naszego kochanego powinnien odwiedzić to miejsce aby zapamiętać jak wygląda praca zanikającego aktualnie zawodu.

Data wizyty: październiku 2016
Dziękujemy, JarekUM
Olsztyn, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 39
9 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 14
“Super wycieczka z pracy”
Zrecenzowano: 24 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Rewelacyjna kopalnia do zwiedzania.Dobra organizacja. super przewodnik, znawca górnictwa, maszyn, historii.
Bar w kopalni, lokalne piwo Guido.Sala o super akustyce idealna na koncerty.Polecam.

Dziękujemy, Darekradzisz
Kraków, Polska
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 71
37 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 14
“Węgiel kamienny poraz pierwszy!”
Zrecenzowano: 20 lutego 2017

Niesamowite miejsce - warte uwagi. Można zasięgnąć mnóstwa ciekawych informacji na temat górnictwa, historii kopalni i jej dziejów oraz o patronce - św. Barbarze oraz "Barbórce" zwyczajach i tradycjach. Poznać prace maszyn górniczych stosowanych dawniej a także tych wykorzystywanych w dzisiejszych czasach. Osobiście miałam przyjemność zwiedzać poziom 170+320. Ale również jest możliwość poznania pracy górników na kilka godzin stając sie nim samym. W lutym temperatura wynosiła max 11 stopni Celsjusza. Nie warto ubierać się w jasne ubrania bo po spacerze w kopalni będziemy nieco zakurzeni. Świetna opcja na spędzenie czasu! Polecam!

Dziękujemy, marfab93

Kopalnia Guido — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie
Gliwice, Województwo śląskie

Katowice, Województwo śląskie
Tarnowskie Góry, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Kopalnia Guido ? Podziel się wrażeniami!