“Mroki, mroki i jeszcze raz mroki!”
Kopalnia Guido — recenzja

Kopalnia Guido
Nr 1 wśród 15 atrakcji (Zabrze)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 13 marca 2017

Świetna atrakcja! Dla osób, które ze Śląskiem nie miały nic wspólnego było to niesamowite przeżycie! Trasa "Mroki" którą przeszliśmy daje absolutne wyobrażenie jak wyglądała praca górnika. Prowadzi, korytarzami, które w minimalnym stopniu zostały przystosowane do potrzeb turystycznych co uważam za wielki plus!! W pełni można poczuć klimat. Koniecznie wygodne buty i ciuchy, których nie będziesz bał/a się pobrudzić. Piwo w barze niespecjalne.

Dziękujemy, AsiaZembrowska
Napisz recenzję

Zrecenzowano 13 marca 2017

Kopalnia jest wspaniałą atrakcją turystyczną Górnego Śląska .Już wielu zapomniało o szybach górniczych ,które nagminnie są likwidowane a przecież był to widok wpisany do naszego krajobrazu.Muzeum godne polecenia i i kawa lepiej smakuje pod ziemią.Polecam z czystym sumieniem.Każdy mieszkaniec Śląska naszego kochanego powinnien odwiedzić to miejsce aby zapamiętać jak wygląda praca zanikającego aktualnie zawodu.

Dziękujemy, JarekUM
Zrecenzowano 24 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Rewelacyjna kopalnia do zwiedzania.Dobra organizacja. super przewodnik, znawca górnictwa, maszyn, historii.
Bar w kopalni, lokalne piwo Guido.Sala o super akustyce idealna na koncerty.Polecam.

Dziękujemy, Darekradzisz
Zrecenzowano 20 lutego 2017

Niesamowite miejsce - warte uwagi. Można zasięgnąć mnóstwa ciekawych informacji na temat górnictwa, historii kopalni i jej dziejów oraz o patronce - św. Barbarze oraz "Barbórce" zwyczajach i tradycjach. Poznać prace maszyn górniczych stosowanych dawniej a także tych wykorzystywanych w dzisiejszych czasach. Osobiście miałam przyjemność zwiedzać poziom 170+320. Ale również jest możliwość poznania pracy górników na kilka godzin stając sie nim samym. W lutym temperatura wynosiła max 11 stopni Celsjusza. Nie warto ubierać się w jasne ubrania bo po spacerze w kopalni będziemy nieco zakurzeni. Świetna opcja na spędzenie czasu! Polecam!

Dziękujemy, marfab93
Zrecenzowano 15 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Super miejsce i super spędzony czas
Dla każdego cos miłego i gorąco polecam.
Niezła przygoda.
Warto zwiedzić każdy poziom :)

1  Dziękujemy, blawat

Kopalnia Guido — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie
Gliwice, Województwo śląskie

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Kopalnia Guido ? Podziel się wrażeniami!