“Super wycieczka z pracy”
Kopalnia Guido — recenzja

Kopalnia Guido
Nr 1 wśród 15 atrakcji (Zabrze)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 24 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Rewelacyjna kopalnia do zwiedzania.Dobra organizacja. super przewodnik, znawca górnictwa, maszyn, historii.
Bar w kopalni, lokalne piwo Guido.Sala o super akustyce idealna na koncerty.Polecam.

Dziękujemy, Darekradzisz
Napisz recenzję

Zrecenzowano 20 lutego 2017

Niesamowite miejsce - warte uwagi. Można zasięgnąć mnóstwa ciekawych informacji na temat górnictwa, historii kopalni i jej dziejów oraz o patronce - św. Barbarze oraz "Barbórce" zwyczajach i tradycjach. Poznać prace maszyn górniczych stosowanych dawniej a także tych wykorzystywanych w dzisiejszych czasach. Osobiście miałam przyjemność zwiedzać poziom 170+320. Ale również jest możliwość poznania pracy górników na kilka godzin stając sie nim samym. W lutym temperatura wynosiła max 11 stopni Celsjusza. Nie warto ubierać się w jasne ubrania bo po spacerze w kopalni będziemy nieco zakurzeni. Świetna opcja na spędzenie czasu! Polecam!

Dziękujemy, marfab93
Zrecenzowano 15 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Super miejsce i super spędzony czas
Dla każdego cos miłego i gorąco polecam.
Niezła przygoda.
Warto zwiedzić każdy poziom :)

1  Dziękujemy, blawat
Zrecenzowano 14 lutego 2017

Polecam. Po pierwsze, żeby sobie wyrobić zdanie o zawodzie górnika, po drugie bo wrażenia są na prawdę spore. Przez dwie godziny można dowiedzieć się czym jest np. urobek albo górotwór, zobaczyć jak pracują 'na sucho' kombajny, przejechać się elektryczną kolejką podwieszaną a na koniec napić się lub/i zjeść w pubie 320 m pod ziemią.

Dziękujemy, stoplamek
Zrecenzowano 20 stycznia 2017 z urządzeń przenośnych

Kopalnia zaskoczyła mnie dwa razy. Po pierwsze naprawdę dla laika górniczego można zaczerpnąć wiedzy na temat tej ciężkiej pracy. Zwiedzanie krótkie acz intensywne z wieloma prezentacjami pracy maszyn górniczych. Jest też opcja zwiedzania z wykonywaniem prac górniczych.
Drugie zaskoczenie to sala konferencyjna na poziomie 320 metrów pod ziemią. Klimatyczny obiekt z infrastrukturą przygotowaną dla biznesu. Polecam i dla rozrywki i dla biznesu

Dziękujemy, fragoomba

Kopalnia Guido — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie
Gliwice, Województwo śląskie

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Kopalnia Guido ? Podziel się wrażeniami!