“Rozczarowany”
Kopalnia Guido — recenzja

Kopalnia Guido
Nr 1 wśród 14 atrakcji (Zabrze)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 13 grudnia 2016

Jestem zawiedziony wykupiłem znajomym zwiedzanie poziomu 320 aby pokazać im ścianę,kombajn ścianowy,sekcje,przenośnik zgrzebłowy wszystko to z czego kopalnia słynie i tak bylo napisane w opisie zwiedzania tego poziomu.Jakie bylo moje zdziwienie że jednak nie będzie zwiedzania ściany bo organizatorzy ( bez powiadomienia)zmienili harmonogram zwiedzania ze ściany na trzech Panów którzy udawali pasowanie na górnika i przebierańcach którzy opowiadali historię kopalni.03.12.2016 w tym dniu goście z Warszawy zjechali na dół i pytali mnie jak ten węgiel się wydobywa. Zwiedzanie kopalni węglowej bez pokazania kompleksu ścianowego gratuluję pomysłu

2  Dziękujemy, Sciskalski
Napisz recenzję
Kopalnia Guido — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 6 grudnia 2016

Świetne miejsce na zwiedzanie, a także na wypad na piwko. Największa atrakcja dla mnie to pub "Strefa K8" na poziomie 320 metrów. Zjazdy są o określonych godzinach dlatego trzeba sprawdzić na którą godzinę trzeba być. Zjazd trwa kilkadziesiąt sekund i jest fajnie chociaż trochę strasznie. Obsługa przemiła, wszyscy bardzo fajni, pomocni. Piwo "Guido' bardzo smaczne, obok knajpki jest palarnia, toaleta. W pubie można kupić pamiątki np magnes, przekąski. Fascynujące, że to najgłębiej położony pub w Europie (być może na świecie). Martwi mnie brak reklamy. Ja o tym miejscu dowiedziałam się przypadkiem od znajomych, znajomej mojego znajomego.

1  Dziękujemy, Ewelina D
Zrecenzowano 5 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia dla podróżujących po Śląsku. Jedna z lepszych atrakcji.
Wybraliśmy się z dziećmi na poziom 320. Zjazd windą pod ziemię robi niesamowite wrażenie. Zwiedzanie w grupach z przewodnikiem z pasją ;-) Po kilku minutach przenieśliśmy się do codziennego świata górników...
Zwiedzając można poczuć jak wygląda wydobycie węgla, jakie zagrożenia czekają pod ziemią. Jechaliśmy elektryczną kolejką, widzieliśmy kombajn górniczy.
Ceny przystępne. Parking duży. Jedynie rozreklamowanie może być lepsze. Ja natrafiłem na info przeszukując Internet. Gorąco polecam niezależnie od pory roku ;-)

1  Dziękujemy, lotrex1
Zrecenzowano 29 listopada 2016

Warto odwiedzić to miejsce, byliśmy zachwyceni, spędziliśmy praktycznie cały dzień w kopalni na dwóch wycieczkach, klasycznej i mroki, każda opcja ma w sobie coś innego i nie żałujemy że wybraliśmy właśnie te warianty, śmiało mogę polecić to miejsce

Dziękujemy, AdiDzi
Zrecenzowano 18 listopada 2016

Dla człowieka znad morza, który o kopalniach słyszy tylko w wiadomościach TV, to jest obowiązkowu punkt wizyty na Śląsku. Zjazd na dół, zwiedzanie (piesze i w wagonikach kolejki elekrycznej) kopalni, pozwala przynajmniej wyobrazić sobie górnicze realia

Dziękujemy, Tomasz K

Kopalnia Guido — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gliwice, Województwo śląskie
Katowice, Województwo śląskie

Katowice, Województwo śląskie
Tarnowskie Góry, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Kopalnia Guido ? Podziel się wrażeniami!