“Ciekawe miejsce oraz najgłębiej położony pub w Europie. Polecam!”
Kopalnia Guido — recenzja

Kopalnia Guido
Nr 1 wśród 14 atrakcji (Zabrze)
Informacje o atrakcji
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 21
8 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 2
“Ciekawe miejsce oraz najgłębiej położony pub w Europie. Polecam!”
Zrecenzowano: 6 grudnia 2016

Świetne miejsce na zwiedzanie, a także na wypad na piwko. Największa atrakcja dla mnie to pub "Strefa K8" na poziomie 320 metrów. Zjazdy są o określonych godzinach dlatego trzeba sprawdzić na którą godzinę trzeba być. Zjazd trwa kilkadziesiąt sekund i jest fajnie chociaż trochę strasznie. Obsługa przemiła, wszyscy bardzo fajni, pomocni. Piwo "Guido' bardzo smaczne, obok knajpki jest palarnia, toaleta. W pubie można kupić pamiątki np magnes, przekąski. Fascynujące, że to najgłębiej położony pub w Europie (być może na świecie). Martwi mnie brak reklamy. Ja o tym miejscu dowiedziałam się przypadkiem od znajomych, znajomej mojego znajomego.

Data wizyty: lipcu 2016

22 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 24
“Polecam bo warto ;-)”
Zrecenzowano: 5 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia dla podróżujących po Śląsku. Jedna z lepszych atrakcji.
Wybraliśmy się z dziećmi na poziom 320. Zjazd windą pod ziemię robi niesamowite wrażenie. Zwiedzanie w grupach z przewodnikiem z pasją ;-) Po kilku minutach przenieśliśmy się do codziennego świata górników...
Zwiedzając można poczuć jak wygląda wydobycie węgla, jakie zagrożenia czekają pod ziemią. Jechaliśmy elektryczną kolejką, widzieliśmy kombajn górniczy.
Ceny przystępne. Parking duży. Jedynie rozreklamowanie może być lepsze. Ja natrafiłem na info przeszukując Internet. Gorąco polecam niezależnie od pory roku ;-)

Data wizyty: czerwcu 2016
90 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 46
“Warto”
Zrecenzowano: 29 listopada 2016

Warto odwiedzić to miejsce, byliśmy zachwyceni, spędziliśmy praktycznie cały dzień w kopalni na dwóch wycieczkach, klasycznej i mroki, każda opcja ma w sobie coś innego i nie żałujemy że wybraliśmy właśnie te warianty, śmiało mogę polecić to miejsce

Data wizyty: listopadzie 2016
Dziękujemy, AdiDzi
Polska Północna, Polska
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 58
17 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 17
“Trzeba zjechać pod ziemię by poczuć to uczucie”
Zrecenzowano: 18 listopada 2016

Dla człowieka znad morza, który o kopalniach słyszy tylko w wiadomościach TV, to jest obowiązkowu punkt wizyty na Śląsku. Zjazd na dół, zwiedzanie (piesze i w wagonikach kolejki elekrycznej) kopalni, pozwala przynajmniej wyobrazić sobie górnicze realia

Data wizyty: styczniu 2016
Dziękujemy, Tomasz K
Kielce
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 437
35 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 189
“Punkt obowiązkowy podczas wizyty na Śląsku”
Zrecenzowano: 12 listopada 2016

Obiekt jest bardzo słabo rozreklamowany, a szkoda! Jest to obowiązkowy punkt wizyty podczas wizyty na Śląsku. Dojazd do kopalni dobrze oznaczony, przed nią spory parking dla gości. Recepcja/kasa ładna i odnowiona z miejscami dla czekających gości. Nasz tur miał trwać 2,5h (170 + 320) ale nasz przewodnik poświęcił naszej grupie zdecydowanie więcej czasu i trwało to 3,5h. Czasu który na pewno nie był stracony. Podczas wizyty w kopalni zobaczycie jak wygląda/wyglądała praca pod ziemią, jak wydobywało się kiedyś węgiel i transportowało na powierzchnię i jak robi się to obecnie. Przejedziecie się kolejką i usłyszycie wiele ciekawych opowieści. Polecam ta atrakcję każdemu! Uwaga - weź strój odpowiedni do miejsca - to kopalnia, więc rzeczy i buty mogą ulec ukorzeniu i ubrudzeniu.

Data wizyty: listopadzie 2016
Dziękujemy, JPopiel

Kopalnia Guido — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie
Gliwice, Województwo śląskie

Katowice, Województwo śląskie
Tarnowskie Góry, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Kopalnia Guido ? Podziel się wrażeniami!