Rewelacja!

Bardzo polecam trase wodną albo raczej pieszo-wodną :) przewodnik opowiada bardzo ciekawie i z... Przeczytaj więcej

Thehexeme
Zabrze, Polska
Rewelacja

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019
ewamA9220IS

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Byłam pierwszy raz na Śląsku i znajomi zaproponowali zwiedzanie sztolni trasa pieszo- wodna. Rewelacyjnie przygotowana kopalnia do zwiedzania, przewodnicy ciekawie opowiadają historię kopalni , jest tam odczuwalny szacunek do ciężkiej pracy i drugiego człowieka, bezcenne wartości w dzisiejszym świecie!

Dziękujemy, ewamA9220IS
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Świetne miejsce na wycieczkę szkolną. Byłam ze swoją klasą na bajtel szychcie podczas, której dzieci poznały tajniki pracy w kopalni, zasady udzielania pierwszej pomocy pod ziemią, zobaczyły maszyny górnicze, jechały kolejką. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, AgnieszkaAleksandraK
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019

Trasa wodna - osoba dorosłą 60pln, dziecko/uczeń 45pln. Cena dość wysoka, ale wg mnie warto ją ponieść, aby doświadczyć tego co ona prezentuje. Dwu godzinna wycieczka po podziemnych (40m pod powierzchnią) korytarzach,sztolniach. Szeroki zakres wiedzy podany przez dobrego przewodnika. W cenie półgodzinny, długi na 1100m, spływ łódkami, okraszony ciekawymi elementami świetlnymi i narracjami opisującymi niektóre z legend związanych z górnictwem na śląsku. Wycieczkę zaczynamy przy ul Sienkiewicza 43, gdzie również mieszczą się kasy Sztolni, bar i in., a kończymy w centrum Zabrza, skąd z powrotem zwiedzający przywożeni są autobusem. Polecam.

Dziękujemy, dash1977
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Zwiedzałem z żoną w dniu 27.07.19 trasę pieszo-wodną i taką też polecamy.Znakomicie przygotowane ponad 200 lat mające podziemia sztolni do zwiedzania.Ubrani byliśmy krótki rękaw i spodnie też.Nie było nam zimno.Niektórzy mieli okrycia zew.kurtki.Dowiedzieliśmy się o ciężkiej pracy ówczesnych jak i obecnych górników,i po co wybudowano tak długi korytarz wodny.Super wycieczka.Przewodnik p.Damian przekazał mnóstwo wiadomości i info.Śpiewaliśmy różne pieśni na gondolach,było rodzinnie i wesoło.Nie było strachu,bo to 40 m pod ziemią.Polecamy zwiedzanie i przewodnika p. Damiana warto tam być.Pozdrawiamy Ted-Miłka.

Dziękujemy, Tadeusz R
Zrecenzowano: 28 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce godne polecenia. Można poczuć klimat kopalni zarówno sprzed wieku jak i nowoczesnej. Dobra infrastruktura. Znakomici przewodnicy.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, achtel76