“SMACZNIE”

Koliba pod Czarcim Kopytem
Nr 4 wśród 60 Restauracje (Ustroń)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje

Bardzo klimatyczne miejsce, jedzenie smaczne, ceny umiarkowane, wstrój bardzo oryginalny, zdecydowanie polecam

Dziękujemy, RYSZARD S

Zrecenzowano 29 sierpnia 2019

Polecam, byliśmy tu kilkakrotnie na przestrzeni wielu lat, pamiętam, gdy była to malutka budka i fantastyczne palenisko na zewnątrz (pozostało do dziś), obecnie lokal (góralska karczma), można rzec w skale wykuty z ciekawym wystrojem a przede wszystkim smacznym jedzonkiem. Zdobywając Równicę pieszo …czy samochodem warto tu się zatrzymać i skosztować małe ... lub, większe „co nie co”. Pyszny żur i nie tylko, fajne nazwy niektórych dań, ciasta wypiek własny czyli smak domowego ciasta.
W palenisku samemu można upiec kiełbaskę, pstrąga, a dla mnie hitem jest opiekanie pajdy swojskiego chlebka natartego czosnkiem.

Dziękujemy, BARBARA S
Zrecenzowano 1 lipca 2019

Wybraliśmy się na późny obiad. Ja zamówiłem gęś. Była bardzo dobra. Ogólnie miejsce ze swoim klimatem. Tak jakby w jaskini:)

Ale hitem - jak dla mnie to grzane piwo z kopytkiem. :)
Kto nie był a się wybiera (zimą) koniecznie musi spróbować piwka z kopytkiem. Oczywiście po takim kopytku prowadzenie auta wzbronione :)

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, Bartek74
Zrecenzowano 16 czerwca 2019

Wejście na teren Koliby pod Czarcim Kopytem nie zapowiada atrakcji ciekawego, niebanalnego wnętrza. Koliba od strony ulicy praktycznie nie jest widoczna, większość budynku jest schowana za bujną zielenią na opadającym zboczu góry Równica. Bezpośrednio przed karczmą jest wygodny parking wzdłuż ulicy dojazdowej na Równicę który w wolnych dniach z piękną pogodą bywa oblężony przez spragnionych natury i górskich spacerów na szczycie Równicy. Praktycznie o każdej porze roku Koliba proponuje miejsce na smaczny posiłek w ciekawym miejscu. Jak jest ciepło i ładna pogoda można zjeść i odpocząć w cieniu drzew, na zewnątrz jest sporo miejsca przy drewnianych stolikach-ławach. Przy słabej pogodzie albo zimową porą wewnątrz czeka na chętnych izba z paleniskiem do samodzielnego pieczenia kiełbasy i pstrąga, przytulna sala z kominkiem i małymi drewnianymi stolikami oraz całkiem spora, ukryta pod ziemią (bez okien) sala główna, bardzo ciekawie i ze smakiem ozdobiona. Dla każdego chętnego i na każdą pogodę miejsce się znajdzie. Ja osobiście lubię tam zaglądać na smaczną, regionalną kiełbasę którą sam sobie przyrządzam - w zimie na palenisku wewnątrz izby a w lecie jest dostępne palenisko na zewnątrz... potem można zjeść w cieniu drzew. Miejsce dobre też na wieloosobowe spotkania w gronie rodziny, przyjaciół czy nawet na obiady biznesowe, w głównej sali restauracyjnej na pewno zaskoczymy pozytywnie osoby które tam jeszcze nie były. Polecam Kolibę, chętnie tam zaglądam od wielu lat.

Dziękujemy, Damian A
Zrecenzowano 1 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Jesteśmy pod wrażeniem miejsca obsługi i smaku potraw, oby tak dalej rocznice ślubu już mam u was zaplanowaną

Dziękujemy, Krzysztof K

Koliba pod Czarcim Kopytem — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Ustroń, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Koliba pod Czarcim Kopytem? Podziel się wrażeniami!