Tarnowska świątynia

Zrecenzowano: 18 czerwca 2019
HARAAM
Warszawa, Polska
bezsprzecznie największy zabytek sakralny i historyczny Tarnowa

Zrecenzowano: 19 lipca 2018
Janusz Ł

Zrecenzowano: 18 czerwca 2019

Jest to obiekt obrazujący wielkość i znaczenie Tarnowian na przestrzeni wieków. Świątynia jest okazała i architektonicznie dopracowana. Zachowały się w tej Bazylice malowidła, figury, obrazy oraz sarkofagi z ubiegłych stuleci.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, HARAAM
Zrecenzowano: 19 lipca 2018

dla mnie - tarnowianina - to symbol historii mojego miasta... nawet ja, ateista lubię przysiąść w tym dostojnym miejscu i podumać o tych, którzy odeszli a kiedyś zasiadali w tych ławach...

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, Janusz Ł
Zrecenzowano: 20 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Powiem szczerze że wnętrze jakoś mnie nie zachwyciło. Za to jak wygląda Kościół pośród starych murów miasta jest godne wysokiego podziwu.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, VisitorKiezix
Zrecenzowano: 1 lutego 2018

Katedra w Tarnowie, to niewątpliwa perła architektoniczna tego miasta. Z zewnątrz prezentuje się pięknie i monumentalnie, a wewnątrz zadbany, stylowy wygląd zachęca do odbycia mszy i kontemplacji.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
Dziękujemy, Cyrk_KamiennychBraci
Zrecenzowano: 5 listopada 2017

Warto zwiedzając Tarnów zwiedzić również Katedrę NNMP. Kilka ciekawostek - wieża katedr ma 73m, Tarnów 72, a w 1972 kościół uzyskał tytuł Bazyliki Mniejszej. Unikatowe na skalę europejską są też rzeźby nagrobne, które znajdują się w katedrze.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, Magdalena P