“Coś się zepsuło? ”
Magiel Kulinarny — recenzja

Magiel Kulinarny
Nr 2 wśród 77 Restauracje (Sosnowiec)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Magiel Kulinarny to współczesna, miejska restauracja, w której stawiamy na produkty świeże, kupowane od lokalnych dostawców. Dzięki temu często zmieniamy nasze menu w zależności od pory roku i dostępności produktów. Pielęgnujemy tradycje kulinarne naszego regionu, dlatego niezagrożoną już pozycję w naszym menu wypracowały sobie potrawy inspirowane kuchnią zagłębiowską. Wprowadzamy również okazjonalne menu na specjalne okazje takie jak: Gęsina Św. Marcina, Święto Zalewajki, Święto Rydza czy Kuchnie Świata. Nie zapominamy o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy specjalną kartę. Weganie oraz wegetarianie również znajdą potrawy odpowiednie dla ich stylu życia. Magiel Kulinarny podzielony jest na trzy sale o odmiennych charakterach. Pierwsza - bistro, przytulna i mniej oficjalna, idealna kiedy w miłej atmosferze chcą państwo zjeść lunch połączony z czytaniem porannej prasy bądź napić się aromatycznej kawy. Sala restauracyjna, znajdująca się w głębi pozwala odciąć się od otaczającego zgiełku, tutaj w całkowitym spokoju mogą oddać się Państwo magii jedzenia. Sala posiada swój własny, znakomicie zaopatrzony bar. Fooding room, to jedyne w regionie miejsce tego typu. Całkowicie oddzielony od reszty restauracji, znakomicie sprawdza się jako miejsce kameralnych uroczystości, spotkań i pokazów kulinarnych. Restauracja jest przystosowana do obsługi osób poruszających się na wózkach i z innymi ograniczeniami ruchu. Poza specjalnym menu dla dzieci, możemy zaproponować; specjalne krzesełka oraz książki, gry i maskotki w dniach wyjątkowych tworzymy mini przedszkole. Przyjście z czworonożnym członkiem rodziny również nie stanowi dla nas problemu, chętnie podamy mu miskę z wodą. Doświadczona obsługa zadba o najdrobniejszy szczegół podczas państwa wizyty. Smak naszych potraw i zadowolenie klienta to nasze priorytety.
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jestem stałą klientką lokalu i mam wrażenie, że ostatnio coś się popsuło. Po dwóch ostatnich niezbyt udanych razach nie mam ochoty tam bywać.
1. Kelnerka niemiła, trochę jakby z łaską nas obsługiwała na zew ogródku.
2. Łosoś na szparagach to pomyłka smakowa, za taką cenę danie było fatalne, o ile ryba sama w sobie poprawna, tak nic jej nie podkreślało, a raczej psulo efekt jak np. cierpkie i gorzkie sałaty, które były nie do zjedzenia, a truskawki totalnie nie były wyczuwalne. Szparagi były sobie ot tak prostu - nic sobą nie reprezentując smakowo.
3. Zupa flaczki z boczniakow - baaardzo baaardzo słona i właściwie to tyle jeśli chodzi o jakiekolwiek walory smakowe. Nic ciekawego, dla mnie wręcz nie do zjedzenia, mąż jakoś ją przełknął.

Pewnie wrócę sprawdzić czy się coś zmieniło, ale razie niesmak pozostał.

Dziękujemy, 424ewelina_

Zrecenzowano 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Świetny chłodnik z młodych buraków.
Barszcz biały na kroliku również doskonały.
Zdegustowaliśmy również rosół wołowo-drobiowy (bardzo dobry).
Dostępne wino z beczki Merlot.

Dziękujemy, j0lik
Zrecenzowano 25 lipca 2019

1 Primo - zalewajka jest tu ZAWSZE pyszna
2 Primo - krokiet z bigosem zaskakuje i na dodatek jest pyszny
3 Primo - jestem w Maglu często, na kawę, na spotkanie, na cokolwiek ale ten "zagłębiowski" pomysł wymaga specjalnego opisania.
To nie tylko te dwa dania, ale cała paleta dań rodem z regionu. I jak cały region można znaleźć smaki wymieszane z całej Polski. Zagłębie to taki "Melting Pot" czyli ludzie ze wszystkich regionów, którzy swoje domowe smaki przywieźli do Sosnowca i okolic i taka jest kuchnia z tej specjalnej karty, najlepsze co można było wybrać.
PYCHA

Dziękujemy, T M
Zrecenzowano 22 lipca 2019

Powrót do Magla na nowe menu bardzo udany. Talerz zagłębiowski i placki ziemniaczane z będzińską kaszanką wyborne. Przyjemna muzyczka w tle, jedzonko zaskakujące (skąd oni biorą te pomysły) słowem chill ze smakiem.

Dziękujemy, Krzysztof J
Zrecenzowano 10 lipca 2019

Byliśmy bardzo zadowoleni z krotkiej ale smakowitej i wystarczająco oryginalnej/regionalnej kuchi w eleganckim podaniu: kultowa, rzec można- wodzianka oraz tradycyjna rolada zagłębiowska (tzw.śląska) z kluseczkami (śląskimi). ładnie podane. Wystrój bardzo miły i gustowny, nietypowy- prostota połaczona z akcentami natury . sympatyczna i kompetentna młoda kelnerka.
Wszystko to nas zaskoczyło bowiem po dluższym spacerze w biednym Sosnowcu i zapuszczeniu żurawia do jednej czy dwóch równie pustych co i pretensjonalnych restauracji straciliśmy nadzieję na kulinrne przeżycia. Do "Magla" trafiliśmy przypadkowo, z niechęcią bo wtłoczony jest pomiedzy parking a proste podwórko, co nie budzi nadziei. Tymczasem wyszliśmy zadowoleni aż mi się to chce tu napisać i Wam polecić.

Dziękujemy, Daniel W

Magiel Kulinarny — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Magiel Kulinarny? Podziel się wrażeniami!