“Dość smacznie, ale...”

Restauracja Swojskie Jadło
Nr 24 wśród 38 Restauracje (Racibórz)

Restaurację Swojskie Jadło odwiedziłem wraz z żoną i synem w sobotnie popołudnie. Lokal mieści się piwnicy i jest stylizowany na karczmę śląsko-góralską, z drewnianymi stołami, ławami, krzesłami, oraz obrusami w kwieciste wzory, a z głośników dochodzą disco-polo-góralskie przyśpiewki. Przywitała nas uśmiechnięta i zalatana kelnerka, jak się później okazało jedyna w całej restauracji (było sobotnie popołudnie) i usadowiła nas przy stoliku. Zamówiliśmy trzy różne dania: żona - zupę grzybową, syn - pierogi z dziczyzną i sosem grzybowym, oraz ja - sznycel po wiedeńsku z kluskami i sosem grzybowym. Niestety każde danie zostało podane w innym czasie: dla żony zupa, po 15 min pierogi dla syna, a po kolejnych 10 min mój sznycel. Byliśmy we trójkę w restauracji a jedliśmy samotnie!!! Lokal nie był pełen klientów, więc spokojnie można było zaplanować wydawkę, ale widocznie w Swojskim Jadle tego typu praktyki nie są stosowane. Co do samych dań i ich smaku to, sznycel był przyzwoity, sos grzybowy aromatyczny, pierogi smaczne (choć nie były z dziczyzną), zupa grzybowa (rosołowa) tłusta i mało wyrazista. Muszę jeszcze wspomnieć o jeszcze jednym, otóż w menu na pierwszej stronie stoi, że każdego klienta witają chlebem i smalcem, a my nie dostaliśmy ani chleba, ani smalcu, ani wspominki o nich. Ogólnie rzecz biorąc lokal jest słaby, z kiczowatym wystrojem, okropną obsługą, mocno przeciętną kuchnią i to chyba wystarczy, bym nigdy nie polecił tej restauracji żadnemu znajomemu.

Dziękujemy, bastus1972
Zrecenzowano 3 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja mieści się w piwnicy budynku Urzędu miejskiego. Serwowana jest kuchnia polska. Porcje są duże. Zamawialiśmy kaczkę pieczona oraz mix grillowanych mięs. Kaczka dobrze wypieczona i soczysta. Mięsa z sosem grzybowym i pieczonymi ziemniakami. Podane w głębokiej drewnianej misie. Za bardzo syty obiad zapłaciliśmy nieco ponad 75 zł. Szkoda tylko, że w karcie nie ma piw raciborskich.

Dziękujemy, padre-waldemaro
Zrecenzowano 24 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Jak sama nazwa wskazuje: oferowane dania są nie tylko swojskie, też typowo polskie.
Duże porcje i niskie ceny - polecam.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, aan_teli
Zrecenzowano 24 sierpnia 2017

miejsce fajne,trochę klimatyczne w piwnicy ale fajnie miła obsługa i szybka ,jedzenie dobre,duże porcje,nie byłam w stanie zjeść wszystkiego przed posiłkiem podawane czekadełko swojski smalec z cebulka i śliwka pycha,i swojski pasztet ,chleb, super kupiłam na wynos,polecam ja jak będę w Raciborzu skorzystam na pewno znowu.

Termin wizyty: sierpień 2017
Dziękujemy, Beata W

Restauracja Swojskie Jadło — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Racibórz, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Swojskie Jadło? Podziel się wrażeniami!