“Japonia po polsku”
Okinawa Sushi&Grill — recenzja

Okinawa Sushi&Grill
Nr 5 wśród 36 Restauracje (Racibórz)
Zrecenzowano 13 sierpnia 2018

Okinawę odwiedziłem wraz z rodziną z okazji urodzin syna. Rezerwacja stolika przebiegła wzorcowo, ponadto zamówiłem wcześniej zestaw sushi (Fujisun 46 element), by zaoszczędzić czas. Wystrój jest mało "japoński", w tle gra popowa muzyka a w karcie są dania o nazwach w śląskim dialekcie.Obsługa okazała się miła i uśmiechnięta, lecz niestety niezbyt "w temacie" (kelnerka nie była wstanie odpowiedzieć nawet na proste pytanie związane z jedzeniem i piciem w ich restauracji). Na przystawkę zamówiliśmy krewetki w tempurze i pierożki gyoza, a na danie główne wcześniej zamówiony zestaw sushi i dwie porcje pieczonego łososia (chcieliśmy krewetki, ale już nie było). Krewetki w tempurze były OK, choć tempura powinna być lekka a ta bardziej przypominała ciasto naleśnikowe. Pierożki gyoza rewelacyjne.Sushi bardzo dobre, perfekcyjnie wykonane pod względem technicznym - brawo. Rybka bez polotu, Piliśmy piwo (japońskie, staut i double ipa), wino śliwkowe (dobre ale za słodkie),później domówiliśmy półwytrawne oraz sake (bez szału). Z winem była zabawna sytuacja, załoga Okinawy nie potrafiła otworzyć butelki wina, z pomocą przyszedł chłopak z restauracji obok. Na wino i sake czekaliśmy ok 15 min. Panią kelnerkę musieliśmy nawoływać by zwróciła na nas uwagę, choć "zajmowała" się tylko nami. Ceny nie należą do niskich, ale sushi są warte swojej ceny. Wszystko to składa się na niezbyt wysoką notę restauracji Okinawa, a szkoda bo jest potencjał, teraz muszą jeszcze dołożyć sporo pracy, wiedzy i profesjonalizmu. Będę trzymał kciuki.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, bastus1972

Zrecenzowano 7 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo miła obsługa, smacznie, polecam wszystkim smakoszom kuchni Japońskiej. Napewno wrócę tam nie raz.

Termin wizyty: lipiec 2018
Dziękujemy, Tomasz P
Zrecenzowano 7 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Z całego serca polecam, serwują tutaj jedno z lepszych sushi jakie jadłam w rozsądnych cenach. Rozmawiałam zestaw na wynos, zamówienie przygotowane na czas, polecam!

Termin wizyty: wrzesień 2017
Dziękujemy, Ania R
Zrecenzowano 5 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Jest to jedyne miejsce w SRC gdzie można raczyć się sushi. Istnieje już od pewnego czasu.
Trzymają poziom. Zawsze świeżo, solidnie zrolowane, smacznie. Nie jest to jednak tradycyjne sushi, a „spolszczone”.

Termin wizyty: styczeń 2018
Dziękujemy, Aleksandra K
Zrecenzowano 10 grudnia 2017 z urządzeń przenośnych

Przytulny lokal z pysznym jedzeniem. Najbardziej polecam zestawy różnych typów sushi aby sprawdzić przekrój kuchni. Ceny trochę wyższe, ale każda złotówka warta swej ceny.

Termin wizyty: grudzień 2017
Dziękujemy, jaros_awk693

Okinawa Sushi&Grill — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Racibórz, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Okinawa Sushi&Grill? Podziel się wrażeniami!