Tam gdzie historia spotyka współczesność

Zrecenzowano: 2 czerwca 2019
Katarzyna Z
Katowice, Polska
Trzeba zwiedzić będąc w Racibórzu

Zrecenzowano: 12 lutego 2019
EwaMiro
Dordrecht, Holandia

Zrecenzowano: 2 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo ciekawe miejsce, godne polecenia zwłaszcza dla pasjonatów historii Śląska. Szkoda, że tak mało znane. Polecam wszystkim, których interesuje nasza historia. Pan Przewodnik z pasją o niej opowiada. Kaplica to rzeczywiście perełka gotyku. Warto także odwiedzić muzeum i zobaczyć piec kaflowy, którego elementy są w eksponowane na zamku.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Katarzyna Z
Zrecenzowano: 12 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Pięknie odrestaurowany. Przewodnicy opowiadają w zrozumiały, ciekawy sposób że nawet dzieciaki były zainteresowane historia zamku.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, EwaMiro
Zrecenzowano: 16 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam na spacer i nie tylko. Ja wykonuje tu często zdjęcia moim parą ślubnym; ). Obok wzdłuż Odry rozciąga sie duży park ze ścieżkami rowerowymi.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, Tomasz K
Zrecenzowano: 22 września 2018 z urządzeń przenośnych

Byliśmy na wycieczce z przewodnikiem. Panią mówiła niezbyt ciekawe i bardzo mało informacji dotyczyło historii zamku - co uważamy z minus. Wycieczka trwała ok 40 min. Byliśmy z małymi dziećmi, którym się podobało. Można przymierzyć różne ciekawe rzeczy. Zamek pięknie odnowiony, ale wycieczka jest średnia.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Hania L
Zrecenzowano: 29 lipca 2018

Najciekawszym obiektem jest kaplica, którą zdecydowanie warto zobaczyć. Jak dowiedzieliśmy się od Pani przewodnik, na zamku tym nie mieszkali jego właściciele więc na próżno szukać tam bogatych komnat. Zamkowe sale prezentują m.in. pamiątki od Służby Więziennej, maszyny do pisania, wystawę artystyczną itp. Byliśmy ostatnią grupą w tym dniu i pod koniec pani przewodnik wyglądała na zmęczoną – efektem tego pominęliśmy Skarbiec...

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, DebaGTX