“Pysznie! ”
Kredens — recenzja

Kredens
Nr 9 wśród 158 Restauracje (Opole)
Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Do Kredensu wybraliśmy się pierwszy raz, skuszeni dobrymi opiniami. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Wnętrze bardzo przytulne, obsługa miła i pomocna,dbająca o to, żeby goście czuli się w restauracji bardzo dobrze, a przy tym żaden z kelnerów nie był nachalny. Zamówiliśmy kaczkę confit z kluseczkami, burakami i pieczonym jabłkiem oraz roladę śląską z kluskami śląskimi i modrą kapustą oraz przepyszne wino. Jedzenie okazało się przepyszne, kaczka bardzo delikatna, skórka idealnie chrupiąca. Mięso idealnie współgrało ze słodyczą jabłka. Rolada bardzo dobrze doprawiona, modra kapusta super. Zadowoleni z dania głównego, postanowiliśmy zamówić deser. Creme brulee świetny, a gałka lodów idealnie dopełniała całość. Dawno nie byliśmy tak bardzo zadowoleni z wizyty w jakimkolwiek opolskim lokalu. Wrócimy na pewno i to wiele razy.

Dziękujemy, Triparta

Zrecenzowano 27 lipca 2019

Jadąc do Opola miejsce posiłku postanowiłem wybrać sugerując się opiniami na serwisie. Padło na Kredens. I się nie zawiodłem. Lokal położony nieco poza ścisłym centrum - piechotą od rynku ok. 7 minut - znajduje się w nowowybudowanym hotelu na parterze. Gdy tam dotarliśmy byliśmy jedynymi klientami.

Wnętrze przytulne, jasne i klimatyzowane. Młody kelner podając nam kartę od razu zaproponował abyśmy wybrali danie dnia... leczo z langoszem. Nie przepadam za daniami dnia, co to leczo wiem... ustalenie czym jest langosz trwało chwilkę. Ostatecznie postanowiliśmy zaryzykować.

Na stole wylądowały całkiem spore miseczki z leczem a obok pachnący placek ze świerzą śmietaną (rzeczony langosz). Leczo pełne warzyw i kiełbasy, langosz puszysty i pachnący... wszystko wprost zachwycające i bardzo syte.

Rozochoceni postanowiliśmy zamówić deser. Zdecydowaliśmy się na fondat z lodami waniliowymi. I znowu było smacznie i aromatycznie.

Generalnie lokal wart jest polecenia i wrócenia tam kiedyś by sprawdzić czy nadal utrzymuje wysoki poziom... zarówno podawanych posiłków jak i obsługi kelnerskiej.

Dziękujemy, rergieg
Zrecenzowano 4 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Zaczę od tego, iż lokalizacja bardzo przypadła nam do gustu - lokal znajdował się 50m od naszego miejsca nocowania, więc to już pierwszy plus :)
Obsługa na bardzo dobry LM, nienachalnym ale miłym poziomie (tak, jak być powinno). Wszystkie dania przez nas wybrane tj. Sandacz, makaron, tatar przepyszne. Porcje sycące, wydają się małe ale uwaga, to bardzo zdradzieckie! Kredens to jedna z tych restauracji, gdzie skupiasz się na smaku i z każdym kęsem jesteś po prostu w siódmym niebie. Bardzo dobre połączenie smaku dodatków z głównymi elementami dań. Ceny, moim zdaniem, odpowiadają jakości dań - jak na naszą kieszeń było troszkę drożej niż zwykle ale moim zdaniem ceny są adekwatne.
Jedyny mały minusik za bezę na deser - można powiedzieć że jestem jej koneserem i po prostu mi nie podpasowała - ja lubię taką delikatnie ciągnącą się wewnątrz i kruchą na zewnątrz, ta była bardzo wysuszone. Nie zagrały mi też owocowe dodatki ale nie dziwię się bo sezon na bezę z truskawkami i malinami dopiero przed nami.

Szczerze polecam.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, andziulapandziula
Zrecenzowano 12 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre jedzenie, gulasz wołowy wyśmienity i niesamowity tatar. Pięknie podane w przystępnej cenie.
Ładne wnętrze i wystrój i super obsługa na najwyższym poziomie. Można z pieskiem. Na pewno wrócimy.

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, King23krk
Zrecenzowano 14 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Kredens odwiedziliśmy wraz z żoną by zjeść kolację. Okazało się, że to bardzo przyjemne i ciepłe miejsce, w którym na dodatek można całkiem smacznie zjeść.
Zamówienie:
- zupa cebulowo-kurkowa
- łosoś ze szpinakiem
- rolada z kluskami
- woda, piwko.

Dania bardzo smaczne, o wyrazistym smaku, podane w bardzo ładny i gustowny sposób. Porcje odpowiednie, dania były też ciepłe. Rolada sycąca nawet dla chłopa.

Obsługa bardzo sympatyczna (zarówno pani jak i pan kelner), uśmiechnięta i bez nadęcia.

Wystrój ciepły, domowy, bezpretensjonalny.

Jedyny mały minus to ceny - mogłyby być dosłownie o te 5% niższe i byłoby idealnie.

Z całą pewnością jest to jednak dobry punkt na mapie Opola i warto tam na przyjemną, dyskretną (bo wykwintna to może zbyt dużo powiedziane) kolację wstąpić.

Polecamy!

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, Mexicano3

Kredens — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Opole, Opolskie

Byłeś(-aś) w Kredens? Podziel się wrażeniami!