“Kawa+ lody”
Cafe Dolce Vita — recenzja

Cafe Dolce Vita
Nr 38 wśród 158 Restauracje (Opole)
Opis: „Dolce Vita” znaczy „ochota na słodkie życie”. Pod tą nazwą kryje się sposób na życie, którym chcemy dzielić się z innymi … Początki naszego lokalu miały miejsce w latach 90tych, na osiedlu ZWM w pawilonie handlowym „Skaut”. Tam jako pionierzy rozpoczęliśmy wprowadzanie włoskiej kultury do naszego miasta. Pomysł był prosty, zrobić lodziarnię na wysokim poziomie i dać społeczeństwu odrobinę Italli, przedłużenie wakacji, odskocznię od codziennej rzeczywistości. Od samego początku kładliśmy nacisk na jakość dlatego lody naszej produkcji po dziś dzień cieszą się olbrzymią popularnością. Najważniejsze było stworzyć oryginalną, włoską kawiarnię z temperamentem, bez jakichkolwiek kompromisów jakościowych. Początki były trudne, zwłaszcza w zakresie zdobywania produktów wysokiej jakości w Polsce. Dziś wszystko jest w zasięgu ręki, wystarczy wiedzieć w którą stronę rękę wyciągnąć i mieć we krwi stawianie na jakość. W skrócie można by rzec „świat i ludzie”. Tajniki przyrządzania prawdziwego espresso, cappuccino czy też najsłynniejszych deserów: Tiramisu, Panna Cotta zdobywaliśmy przez lata u naszych zachodnich sąsiadów oraz we Włoszech i sprowadziliśmy je dla Opolan wraz z włoską tradycją. Włosi, jak wszyscy wiemy przykładają bardzo dużą uwagę do piękna i przyjemności dlatego też corocznie jeździmy do ojczyzny gelaterii – do Włoch na specjalistyczne targi lodziarskie. W tym czasie spotykamy się z wieloma włoskimi przyjaciółmi z branży i wymieniamy się doświadczeniami. Staramy się być na bieżąco ze wszelkimi lodziarskimi nowinkami równocześnie zwiększając swoje kwalifikacje. Daje nam to dodatkową satysfakcję i tak zwany „wiatr w żagle”. „Kafejce” poświęcamy wiele czasu, energii i cierpliwości. Już od wielu lat Dolce Vita stała się nie tylko naszym miejscem pracy ale również drugim domem. Stała się naszą pasją, w którą wkładamy wiele czasu i serca. Obecnie kawiarnia Dolce Vita usytuowana jest przy ulicy Krakowskiej, głównej pieszej arterii miasta, na trasie z dworca kolejowego do rynku. Lokalizacja w samym sercu Opola, naprzeciwko Filharmonii Opolskiej dodaje szczególnego uroku naszej kawiarni. Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli włoskich klimatów i ich ocenie pozostawiamy ocenę naszych produktów.

Obsługa tragiczna!Sami posprzatalismy sobie stolik.Kelnerki biegaly z zamówieniami z prawa do lewej i szukały kogo to zamowienie.Niektorzy klienci sami wyłapywali i wołali,że to od nich.Bardzo długo czas oczekiwania między podaniem kawy,A deserem lodowym.Ja niestety swojego pucharu z lodami się nie doczekałem.Klienci po długim oczekiwaniu na kelnerke niestety zrezygnowali.Nie polecam.

Dziękujemy, Aipio

Zrecenzowano 20 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Kawiarnia z daleka przyciągnęła nasz wzrok i zdecydowaliśmy się na kawę i deser.Niestety gdy usiedliśmy tchnęło latami 90.Kiepskie krzesełka i obłędna zielona wykładzinaMało ogarnięta obsługaGofry dobre,ale ceny dość wysokie.

Dziękujemy, Gabrysia1983
Zrecenzowano 19 czerwca 2019

Od lat najlepsze lody w mieście. Wyśmienite puchary lodowe, trochę ciast, duży wybór herbat i pyszna kawa. Wystrój typowej włoskiej lodziarni, raczej zimny i kolorowy. Lokal usytuowany przy głównym deptaku, przeszklony, z wieloma stolikami na zewnątrz pozwala leniwie śledzić rytm miasta. Obsługa przyjazna, ceny średnie. Wracam tam zawsze z przyjemnością.

Dziękujemy, Elżbieta P
Zrecenzowano 7 maja 2019

W dobrym miejscu, aby zatrzymać się na kawę, a przede wszystkim smaczne lody. Z widokiem na opolskie uliczki przypominające mi Rygę, filharmonię i celebrowanie - zgodnie z nazwą - słodkiego życia.

Dziękujemy, Zofia F
Zrecenzowano 11 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Świetne nietuzinkowe smaki lodów. Zawsze świeże i o naturalnym smaku. Pyszna kawka. Jak jesteś w pobliżu gorąco polecam.

Termin wizyty: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, tomekj489

Cafe Dolce Vita — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Cafe Dolce Vita? Podziel się wrażeniami!