Muzeum Wsi opolskiej

Odwiedziliśmy w maju 2019 z dziećmi w wieku 3 lata i 12 lat. Bardzo interesujące miejsce na... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano dzisiaj
653justynap
Tarnowskie Góry, Polska
Klimat nie z tej ziemi

Zrecenzowano: 9 września 2019
fabionella

Zrecenzowano: 9 września 2019

Latem i wiosną to bajka, uwielbiam tam przychodzić, zapach łąki i starego drewna wspaniały. Pięknie zachowane eksponaty, polecam z całego serca.

Dziękujemy, fabionella
Zrecenzowano: 29 czerwca 2019

Przeszliśmy dłuższa trasę w trochę ponad godzinkę. W Opolu nie ma specjalnie żadnych atrakcji więc z przyjemnością wydaliśmy kilka złotych na wizytę w skansenie. Przydałoby się więcej zwierząt i kwiatków przy zagrodach jak w Lublinie czy Lwowie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, airtravelbug2019
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Pięknie zlokalizowany skansen zawierajacy wiele unikalnych budynków - karczmę, wiatraki, sklep, szkołę czy kościół. Całość bardzo zadbana, obiekty są szczegółowo opisane. Mozna wybrać jedną z dwóch szlaków zwiedzania: krótszy na ok 1h i dłuższy ok 2h. Oczywiście polecam tą drugą opcję! Zwiedzanie rozpoczyna się niewielka wystawą kobieta przez wieki która jest niezwykle ciekawa

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, jagodaj2018
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo polecamy. Ciekawa wycieczka dla całej rodziny (babcia, my, dziecko). Pracownicy sympatyczni i pomocni, atrakcją było m.in.uruchomienie młyna wodnego, czy obserwacja kowala przy pracy. Koniecznie zajrzyjcie!

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
2  Dziękujemy, Magdalena K
Zrecenzowano: 6 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Na pewno warto odwiedzić muzeum z przewodnikiem, który przybliży szczegóły życia w tamtych czasach. Ja trafiłem tu w momencie, gdy były odtwarzane bitwy. Stąd wiem, że uwielbiam gdy w powietrzu unoszą tumany kurzu, latają wszędzie strzały z łuków i całośc dopełniają odgłosy uderzanego metalu mieczy o tarcze. Wow, to trzeba przeżyć! :D

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
2  Dziękujemy, 268kamilz