Warte zwiedzenia

Warte obejrzenia miejsce. Bardzo ładne zadbane budowle. Warte zobaczenia z dziećmi. Duży teren do... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 12 września 2019
308asiau
Ciekawie spędzona godzinka.

Zrecenzowano: 29 czerwca 2019
airtravelbug2019
Polska

Zrecenzowano: 29 czerwca 2019

Przeszliśmy dłuższa trasę w trochę ponad godzinkę. W Opolu nie ma specjalnie żadnych atrakcji więc z przyjemnością wydaliśmy kilka złotych na wizytę w skansenie. Przydałoby się więcej zwierząt i kwiatków przy zagrodach jak w Lublinie czy Lwowie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, airtravelbug2019
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Pięknie zlokalizowany skansen zawierajacy wiele unikalnych budynków - karczmę, wiatraki, sklep, szkołę czy kościół. Całość bardzo zadbana, obiekty są szczegółowo opisane. Mozna wybrać jedną z dwóch szlaków zwiedzania: krótszy na ok 1h i dłuższy ok 2h. Oczywiście polecam tą drugą opcję! Zwiedzanie rozpoczyna się niewielka wystawą kobieta przez wieki która jest niezwykle ciekawa

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, jagodaj2018
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo polecamy. Ciekawa wycieczka dla całej rodziny (babcia, my, dziecko). Pracownicy sympatyczni i pomocni, atrakcją było m.in.uruchomienie młyna wodnego, czy obserwacja kowala przy pracy. Koniecznie zajrzyjcie!

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
2  Dziękujemy, Magdalena K
Zrecenzowano: 6 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Na pewno warto odwiedzić muzeum z przewodnikiem, który przybliży szczegóły życia w tamtych czasach. Ja trafiłem tu w momencie, gdy były odtwarzane bitwy. Stąd wiem, że uwielbiam gdy w powietrzu unoszą tumany kurzu, latają wszędzie strzały z łuków i całośc dopełniają odgłosy uderzanego metalu mieczy o tarcze. Wow, to trzeba przeżyć! :D

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
2  Dziękujemy, 268kamilz
Zrecenzowano: 24 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Piękny, zadbany skansen. Urocza podróż do przeszłości, której nikt z nas nie przeżył. Polecam rewelacyjną lekcje z Panią nauczycielka w szkole, która opowie w ciekawy sposób jak to kiedyś było. Można upiec pyszny chleb. Poczuć zapachy przeszłości. Usłyszeć niesamowite opowieści. Zobaczyć piękny kościół, młyn, chatki, kuźnie i wiele innych budynków ...To jedym słowem, taka piękna wioska. Można spędzić tutaj cały dzień w cudownej scenerii i atmosferze. Atrakcja do zdobycia nie tylko raz :). Dzieją się tutaj cały rok ciekawe imprezy i warsztaty dla dzieci. Warto śledzić i przyjeżdżać. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
2  Dziękujemy, Stefania O