Calodniowo

Moim zdaniem najprzyjemniejsze zoo w Polsce. Chodzi się jak po ogrodzie botanicznym, pełno zieleni... Przeczytaj więcej

Jaroslaw D
Idealne z małym dzieckiem

Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019
ml1389
Opole, Polska

Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Do zoo wybrałem się pewnej lipcowej soboty. Zoo w Opolu odwiedziłem od czasu mojego dzieciństwa wielokrotnie. Trochę czasu minęło i teraz sam już zaprowadzam dziecko do opolskiego zoo. I muszę przyznać, że to co robi ogród zoologiczny w Opolu zasługuje na wielką pochwałę! Wchodząc do zoo wchodzimy w krainę zwierząt i zieleni. Odwiedzając zoo średni raz na rok to zawsze zobaczymy coś innego/nowego. Zoo w Opolu nie jest takie duże jak chociażby we Wrocławiu, jednak spacerując z 2-latką jest to ogromna zaleta. Wszystko blisko siebie, zadbane, duży plac zabaw, punkty gastronomiczne - idealne miejsce na spędzenie rodzinnego dnia. Ceny wstępu też dużo niższe niż w niedalekim Wrocławiu.
Na plus również dużo zieleni, czasem ma się wrażenie, że jest się w ogrodzie botanicznym, po którym spacerują pawie.
Pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników zwierząt.

Dziękujemy, ml1389
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Super miejsce żeby miło spędzić czas z rodziną. Duże i zadbane wybiegi, liczne zwierzątka np. żyraf było 8 (tyle naliczyliśmy), małpki skaczą po drzewach i linach w zasięgu wzroku, odgrodzone od zwiedzających tylko wodą. Nie jedno zoo odwiedziliśmy, ale to najlepiej zapamiętamy. Polecam !!! Atrakcja na cały dzień :)

Dziękujemy, Laurka_21
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Piękne miejsce edukacyjno-rekreacyjne. Opolski Ogród Zoologiczny ma swój urok i swoją historię. Raj dla dzieci oraz źródło ciekawych spostrzeżeń dla dorosłych. Jest częścią parku na Wyspie Bolko. Ogród jest zadbany, stale modernizowany i wzbogacany o nowe obiekty. Gorąco polecamy.

Dziękujemy, _janusz_fijak
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

W Opolskim ZOO byliśmy drugi raz. W sezonie spore kolejki, ale można kupić bilet online albo w biletomacie na miejscu.
W Zoo brakuje kilku powiedziałbym "popularnych" zwierząt. Nie ma słonia, nosorożca, niedzwiedzia, Lwa i jeszcze by się kilka znalazło. Także niektóre z dzieci mogą być zawiedzione. Jednakże sporą atrakcja dla maluchów są place zabaw na terenie Zoo co kawałek z gastonomią, co ma niebagatelne znaczenie i rekompesuje brak owych zwierzaków, a nawet co słyszałem jak sporą uciechą dla milusińskich.
Bilety w przyzwoitej cenie. W wyznaczonych godzinach odbywa sie karmienie zwierząt co stanowi atrakcję dla zwiedzających.
Bardzo ciekawa edukacyjnie ścieżka mrówek- warto zobaczyć.
Również pawilon, taka jakby palmiarnia w środku której latają sobie swobodnie ptaszki.

Dziękujemy, rafal3300675
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

ZOO w Opolu to świetne miejsce na popołudniowy wypad. Jest bardzo dobrze zadbany, posiada wiele zwierzątek, a przede wszystkim dzieci na pewno nie będą się nudzić. Jest sporo specjalnie przygotowanych miejsc, gdzie dzieci mogą się bawić, również w mini zoo. Obsługa dba o zwierzęta, a ich karmienie to niewątpliwie spora atrakcja. Polecam szczególnie rodzinom, ale również parom.

Dziękujemy, Kasia2131