“Naprawdę warto”
Vento di Mare — recenzja

Vento di Mare
Nr 33 wśród 152 Restauracje (Opole)
Zrecenzowano 25 maja 2019

Znakomita obsługa, umiejętność przekazania wiadomości dot. konkretnych potraw. Dania bardzo dobre, dopracowane, podane elegancko. Szczerze polecam.

Dziękujemy, gada1958

Zrecenzowano 3 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Recenzję piszę na świeżo, ponieważ dopiero co gościliśmy sie w lokalu. Byla to nasza 2 wizyta. Pierwsza latem ubiegłego roku w ogródku - bardzo ok.
Dziś natomiast bylo fenomenalnie. Zamówiliśmy z mężem na przystawkę ostrygi zapiekane oraz Carpaccio z ośmiornicy. Carpaccio było smaczne, dobrze doprawione. Ostrygi były totalnym zaskoczeniem. Pycha! Do tego podano nam pączki z wodorostami i krewetkowym serkiem maskarpone. Ciepłe pączki rozpływały sie w ustach.
Po chwili trafily na stol dania główne: stek z tuńczyka z zapiekanką z warzyw (mąż mówił ze idealny stopień wysmażenia, nie ma sie do czego przyczepić) oraz filet z miecznika z sosem pistacjowym. O ile mąż był zadowolony ze swojego dania to ja bylam zachwycona moją rybką.
Na deser nie było już miejsca nad czym ubolewam bo stolik obok zamowił ciastko czekoladowe (ciężko dokladnie stwierdzić z daleka), które wyglądało bardzo apetycznie. Widać i czuć, że kucharz (prawdziwy Włoch) robi dobrą robotę.
Należy także wspomnieć o bardzo sympatycznej obsłudze. Kelner wie co mówi, zna kartę i jest bardzo sympatyczny.
Co do wystroju- bardzo klimatycznie, przyjemnie. Idealnie na randkę czy też na spotkanie z przyjaciółmi.

Reasumujac:
Jedzenie - szczerze polecam, najlepsze owoce morza w okolicy
Wystrój - klimatyczny, nie przytłacza
Obsługa- konkretnie i na temat
Czy polecam? Jak najbardziej!

Dziękujemy, 347dajanad
Zrecenzowano 16 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Nie można się do niczego przyczepić jeśli chodzi o jedzenie.Zamówiliśmy paelle z owocami morza.Porcja spokojnie wystarcza dla 2 osob.Czuć aromaty ryb i owoców morza-jak przy porcie Morza Śródziemnego,smaki są super podkreślone.Obsługa przemiła i pomocna.Jedynym minusem,za który odjęłam gwiazdkę to wentylacja lokalu.Niestety po wizycie trzeba mocno wierzyć ubrania,bo są przesiąknięte zapachem jedzenia.Co do kuchni to gorąco polecam!Wystrój lokalu również przepiękny.

Termin wizyty: luty 2019
1  Dziękujemy, martusia10001
Zrecenzowano 7 grudnia 2018

W końcu trafiłem w Polsce na świeże owoce morza. Ośmiornica była genialna (dowiedziałem się ,że włoski kucharz stosuje metodę "straszenia", a nie tłuczenia ośmiornicy). Przystawka z łososia rozpływała się w ustach. Następnym razem muszę trafić na świeże mule. Polecam wszystkim, którzy chcą zaznać cudownej kuchni śródziemnomorskiej w Polsce. Posiadają odosobnione pomieszczenie idealne na spotkania biznesowe lub rodzinne uroczystości. Gratulacje.

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, TomyLIB_75
Zrecenzowano 3 grudnia 2018

Wybraliśmy sie na niedzielny obiad ze znajomymi. W ruch poszły zupy rybne- bardzo smaczne -ale wolę tą podawaną w Starce. Następnie ośmiornica - no chciałabym sie przyczepić do czegoś ale nie mogę:) była pyszna, wszystko mięciutkie i rozpływające się,półmisek grilowanych ryb i owoców morza- noooo pychotka wszystko soczyste i smaczne, risotto z homarem -niestety praktycznie bez smaku zupełny.Ratatouille z warzyw-no cóż to ewidentnie najsłabszy punkt tego posiłku, żaluje że nie zrobiłam zdjęć- w małej miseczce znalazły się łącznie może 10 kawałków warzyw, jałowych kompletnie... Myślę że chętnie wrócę po więcej :)

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, bezsciemy

Vento di Mare — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Vento di Mare? Podziel się wrażeniami!