Opole

“Piękny wystrój”
Restauracja Salomon — recenzja

Restauracja Salomon
Nr 81 wśród 158 Restauracje (Opole)
Zrecenzowano 13 września 2019

Nowoczesna restauracja, wnętrze jak z katalogu - jednym słowem pięknie. Otoczenie okropne, po wyjściu z samochodu wita nas smród gnoju i to tak nieznośny, że oddechu złapać nie można, dlatego nie polecam sali na wesela i siedzenie na dworze przy stolikach. Po 2 minutach miałam wrażenie, że prześmierdłam. Duże porcje, lecz nie za dobre. Kreują się na bardzo dobrą restaurację (obrusy, kieliszki, elegancka obsługa) a jedzenie średnie. Moje kluski śląskie dość gumowe ale do zjedzenia, rolada z warzywami miała w sobie głównie marchewkę z odrobiną pietruszki, więc słabo warzywna, a jak już to jarzynowa. Placek po węgiersku okropnie gumowy, a sos bardzo przesolony. Narzeczony dosłownie spróbował i nie był w stanie skończyć. I tu plus dla obsługi, bo nie został doliczony do rachunku. Pepsi zamówiona mocno schłodzona, natomiast sok pomarańczowy bardzo ciepły (nie temperatura pokojowa tylko stanowczo ponad 37 stopni, bo butelka odczuwalnie mocno ciepła). Jedyne co mogli zrobić to zaproponować lód i poinformowali że ze względu na wesele w cieple soki musiały stać. Jak dla mnie to jest niebezpieczne dla zdrowia podawać tak ciepły napój, który można przechowywać w max 25 stopniach. Kelnerów bardzo dużo było, może ze względu na wesele, bo około 8-10 osób, a na sali dwa stoliki zajęte. Obsługa dość znudzona, w 4 osoby nakrywa jeden 4 osobowy stolik. Kelnerka zaczepiona nie chciała podać napoju tylko specjalnie woła koleżankę, która nas obsługuje mimo pustej sali. To już chociaż mogła przekazać o co prosiliśmy.
Podsumowując - jedzenie słabe, wystrój piękny, okolica koszmarna, obsługa średnia.
Czy polecamy i wrócimy zdecydowanie nie, bo jednak w restauracji jedzenie jest najważniejsze.

Dziękujemy, paulina095

Zrecenzowano 12 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Miałam przyjemność brać udział w balu karnawałowym w Salomonie, pierwsze wrażenie - sala jak każda inna. Wystrój nie zrobił na mnie większego wrażenia, choć sporym atutem jest balkon który ładnie się prezentuje. Jedzenie było wyborne, podane ładnie i w przemyślany sposób z odpowiednimi przerwami. Obsługa młoda, bardzo miła i kulturalna.
Z chęcią wrócę na niedzielny obiad z rodziną.

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, marzi147
Zrecenzowano 27 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Zamówione dwa dania:
Kotlet z kurczaka z kluskami- kotlet pyszny, kluski dobre mało sosu
Rolada z kluskami i niebieską kapustą - rolada sucha jak pieprz kluski dobre mało sosu kapusta średnia.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, micha_s556
Zrecenzowano 5 stycznia 2019

Byłam tu na imprezie firmowej i jedzenie było bezbłędne! więc wpadliśmy nie niedzielny obiad.
Zupa cebulowa- słona woda o smaku cebuli z kiepskim gatunkowo pseudo oscypkiem w środku, do tego grzanki które miały być grupkie z założenia że to grzanki :D niestety mokre kawałki bagietki z oliwa które piekarnika na pewno nie widziały.
flaczki- smakowo ok ale rozgotowane dosłownie się rozplywały
dorsz i łosoś z ziemniakami- obrzydliwa ilość jakiegoś tłuszczu w ugniecionych ziemniakach, nazwałabym to przecierem ziemniaczanym no i na uwieńczenie suche ryby :( ponownie oblane masłem które miało imitować ich soczystość. Dodatkowo w ziemniakach znalazłam kość !!! 1cmx1cm..... ceny są dosyć niskie jak za ten standard restauracji. Niestety miejsce malo klimatyczne wszędzie znajdują się stoły w różnych konfiguracjach na dużej przestrzeni ze względu na imprezy okolicznościowe, nie sprzyja to kameralności i przyjemnej atmosferze podczas posiłku. Tłusto /niesmacznie/ nie wrócę/ nie polecam :(

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, bezsciemy
Zrecenzowano 1 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Jechałem wczoraj 30km bo przeczytałem ze dobra knajpa. A tu zamknięte w Boże Ciało. To po prostu sala na imprezy a nie restauracja

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, niemirad

Restauracja Salomon — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Opole, Opolskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Salomon? Podziel się wrażeniami!